Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Di ve Budaközü çaylarının ve kenarlarının tehlike saçmaya devam ettiğini belirterek, yaşanabilecek olası bir durumda bunun sorumlusunun, 9 yıldır bu dereleri ıslah etmeyenler olduğunu söyledi.

‘Sungurlu’nun en büyük mahallesi olan Fatih Mahallesi’nde Fatih Ortaokulu’nun hemen bitişiğinde bulunan Çay kenarının, yola sıfır olması ve korkuluk bulunmaması nedeniyle tehlike saçıyor’ haberimizin ardından Başkan Abdulkadir Şahiner bir açıklama yaptı.

Yıllardır buranın bu şekilde olduğunu belirten Başkan Şahiner, “Burası ve bununla birlikte Di ve Budaközü çay ve kenarlarının sorumluluğu DSİ’dedir. Hiçbir şekilde buraya müdahale etme şansımız yok” dedi.

“9 YILDIR ISLAH EDECEKLER”

DSİ yetkililerini göreve çağırarak, derelerin biran önce ıslah edilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Şahiner, “Di çayı ve Budaközü çaylarında 2013 yılının Ocak ayında Ankara’dan Sungurlu’ya gelen DSİ 5. Bölge Müdürlüğü ekipleri ıslah çalışması için düğmeye basmış, 9 yıl geçmesine rağmen bir türlü yatırım programına alınmayan dere ıslahı halen çözüm beklediğini ifade etti.

Başkan Şahiner, “9 yıl önce İlçe Merkezi Dere Islahı Projesi kapsamında Di Çayı’nın 5, Budaközü’nün 6 ve Akçay Deresi’nin ise 1,2 kilometrelik kısmı ıslah edilecek, ayrıca Di Çayına 1 adet sel kapanı ile 17 adet köprü yapılacaktı. Bu proje sayesinde Sungurlu sel baskınlarına karşı tamamen korunacaktı. Ancak 9 yıl geçmesine rağmen ıslah projesi hayata geçirilmedi” dedi.

“ONLARIN ISLAH ANLAYIŞI FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK”

Kış ayına girmeden önce ıslah ediyoruz deyip temizleyip gittiler diyen Başkan Şahiner, “İlçe başkanı ve yönetimi de bundan gurur duyarak kepçenin önünde poz verip fotoğraf çektirdiler. Birilerinin ıslah anlayışı bu olsa gerek” dedi.

VERDİĞİNİZ SÖZLERİ TUTUN ARTIK !

Ak Parti Çorum Milletvekilleri nasıl Osmancık’a verdikleri sözü tutup dereleri ıslah ediyorsa, Sungurlu’ya da verdikleri sözü tutmalarını istiyoruz diyen Başkan Şahiner, “Allah korusun burada yaşanabilecek can veya mal kaybının hesabını kimse veremez. Bu vebalden biran önce kurtulun. Biz Belediye olarak tüm ekipmanlarımız ile destek vermeye hazırız.” ifadelerini kullandı.

Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikHAYIRSEVERLER, YURT ÖĞRENCİLERİNE İFTAR VERDİ
Sonraki İçerikSUNGURLU ‘BAL’ SEVER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz