Köylüler ve hayırsever vatandaşların yardımıyla yapımı tam 12 sene süren Türkhacılarhanı Köyü Cami tamamlanarak ibadete açıldı.

Açılış törenine Çorum Vali yardımcısı Tamer Orhan, İlçe Kaymakamı Fatih Görmüş, Çorum İl Müftü vekili Adem Aygül, Sungurlu İlçe Müftüsü İbrahim Köksal, dernek yönetimi, misafirler ve köy halkı katıldı.

Kaymakam Fatih Görmüş açılış programında yaptığı konuşmada, caminin son derece güzel bir yapı olduğunu, yaklaşık 12 yıllık uzun bir süre tutsa da caminin nihayet tamamlanabildiğini belirtti ve bu önemli eserin yapımı aşamasında emeği geçen Camii Dernek Başkanı, hayırseverler ve köy muhtarına teşekkürlerini ileterek, hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından İl Müftü vekilimiz Adem Aygül açılış duası yaptı. Açılış töreninin ardından protokol ve davetlilerle birlikte iftar yapıldı. Teravih namazının öncesinde ilçe Müftüsü İbrahim Köksal vaaz verdi. Teravih Namazı eda edilerek program son buldu.

Yaklaşık 7 milyon TL’ye maal olan 320 kişilik caminin içerisinde, Kur’an Kursu, misafirhane, yemekhane, mutfak, gasilhane, morg ve muhtar odası bulunuyor.

Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikŞEHİT AİLELERİ, GAZİLER VE GAZİ AİLELERİ İFTARDA BULUŞTU
Sonraki İçerikSungurlu’da Silahlı Kavga: 1 Yaralı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz