İYİ Parti Sungurlu İlçe Başkanı Av. Hakan Tekercioğlu, Ak Parti Sungurlu İlçe Başkanı Metin Özsarı’ya; “Senin tuzun kuru sayın Başkan. Saydığın kurumlara eş, dost, akrabalarınızı yerleştirmişsin. Peki ya geriye kalan Sungurlular ne olacak? diye sordu.

İyi Parti Sungurlu İlçe Başkanı Av. Hakan Tekercioğlu, AKP Sungurlu İlçe Başkanı Metin Özsarı’nın, ‘Biz zevk için yaylaları gezmiyoruz, teşkilat olarak örf ve adetlerimizde olan yağmur duaları, düğün ve cenazelere iştirak ederek vatandaşlarımızın iyi ve kötü günlerinde yanlarında oluyoruz’ ifadelerine değinerek ‘Madem vatandaşların yanında oluyorsunuz da Sungurlu neden her sene göç veriyor’ dedi.

“Biz yatırım diyoruz, istihdam diyoruz, üretim diyoruz, eğitim diyoruz onlar hala boş açıklamalarla gündemi çarptırmaya, milletin sorunlarını görmezden gelmeye devam ediyor diyen Tekercioğlu, “Hepimiz biliyoruz ki Sungurlumuz yatırım ve teşvik kapsamına alınmamış ve 5. Bölge vasfını devam ettirmiştir. Oysa Çorum’un geriye kalan 9 ilçesi yatırım ve teşviklerden öncelikle yararlanacak ilçeler kapsamına alınmıştır. Buda göstermektedir ki sırf muhalif olduğu için kapsam dışında bırakılmıştır.” dedi.

YANLIŞ YAPAN EĞER BİZDENSE, O ZAMAN

YAPTIĞI DOĞRUDUR’ ANLAYIŞINA SAHİPLER

Hepimiz gibi Sungurlu Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner’de bu yanlışı görmüş ve doğal olarak, her Sungurlu sevdalısının yapmasını gerektiği gibi bu durumu eleştirmiştir diyen Tekercioğlu, “Bunun akabinde iktidar partisinin mensuplarının peş peşe açıklamalarını hayretle takip ettik. Zira bırakın bu durumu eleştirmeyi, bir de bu duruma sahip çıkmışlardır. İşte ülkemizi ve memleketimizi karanlık çıkmaza sürükleyende tam olarak bu zihniyettir. Zira bu zihniyet ‘Yanlış yapan eğer bizdense, o zaman yaptığı doğrudur’ anlayışına sahiptir” diye konuştu.

“MİLLETİN KAPISINA GİTMEYE YÜZLERİ OLMAYACAK”

Tekercioğlu, “Sungurlu her geçen gün kan kaybetmeye devam etmektedir. Zira 2000 yılında köyleri ile birlikte 80 bin nüfusa sahip olan ilçemizin, 2021 yılında nüfusu köyleri ile birlikte 45 bine düşmüştür. Denildiği gibi, eğer yatırım varsa, iş imkanı varsa o halde bu nüfus nereye gitmiştir. İşte bu durum iktidar partisi mensuplarının milletten ne kadar kopuk olduğunu açıkça göstermektedir.

Milletin derdiyle dertlenmeyen, seçim zamanı milletin kapısına gitmeye de yüzü de olmayacaktır. Bu açıklamalar aslında siyasetten anlamadıklarını açıkça göstermektedir. Üretecek fikri kalmayanlar, bel altı siyasetle sonuç üretmeye çalışmaktadır” ifadelerini kullandı.

Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikSUNGURLU’DA UYUŞTURUCU OPERASYONU
Sonraki İçerikSUNGURLU’DA COŞKULU KUTLAMA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz