Sungurlu Belediye Başkanlığı tarafından yapılan “Türklerin İnanç Sistemi ve Alevilik” konulu konferans düzenlendi.

Konferansa Prof Dr. Nizamettin Akay, Av. Kerim Yılmaz, Av. Kürşat Karacabey, Av. Hakan Erdem, Av. Barış Bilgin Dilmen’de konuşmacı olarak katıldılar.

Özel İdare Toplantı Salonu’nda düzenlenen konferansa Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Belediye Başkan Yardımcılarımız, İYİ Parti İlçe Başkanı Dursun Kanmış, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclis üyelerimiz, Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Hakkı Vargeloğlu, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Pozan, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mutlu Karslı, Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Erdal Kolaylı, Salı Grubu, Muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Konferans Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner ve Prof Dr. Nizamettin Akay’ın yaptığı açılış konuşmalarından sonra “Türklerin İnanç Sistemi ve Alevilik” üzerine Av. Kerim Yılmaz, Av. Kürşat Karacabey, Av. Hakan Erdem, Av. Barış Bilgin Dilmen birer konuşma yaptılar. Konferansta yapılan konuşmaların ardından davetlilere söz verilerek, soru-cevapla devam edildi. Konuşmacılar davetlilerin sorularını cevaplamasıyla program sona erdi.

Programın sonunda Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, konuşmacılara hediye takdim etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz