Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde yaşanan ve 10 ili etkileyen iki büyük deprem felaketi sonrası Sungurlu genelinde yardım kampanyaları başlatıldı. Kaymakamlık, Sungurlu Belediyesi, siyasi partiler, odalar, kurumlar, şirketler, muhtarlar, esnaflar ve vatandaşlar depremzedeler için seferber oldu..

TÜM SUNGURLU SEFERBER OLDU

Kaymakamlık, Sungurlu Belediyesi, siyasi partiler, odalar, kurumlar, şirketler, muhtarlar, esnaflar ve vatandaşlar kendi çabalarıyla topladıkları yardım malzemelerini, kimi Kaymakamlık, kimisi Sungurlu Belediyesi, kimisi de kendi imkanlarıyla afet bölgesine göndermeye devam ediyor. Afet bölgesine gidemeyen vatandaşlar ise karınca kararınca kimi depremzedeye evlerini açarken, kimisi de depremzede ailelerin yemek masraflarını karşılıyor.

Bazı vatandaşlar ise günlük ve haftalık işyeri kazançlarını depremzedelere gönderiyor.

SICAK YEMEKLER YARALI GÖNÜLLERİ ISITIYOR

Deprem felaketi sonrası bütün imkanlarını seferber eden Sungurlu Belediyesi, Hatay’da kurduğu Aşevi sayesinde, günlük 10 bin depremzedeye sıcak çorba ve yemek ikram ediyor. Vatandaşlar tarafından yapılan yardımların her bir zerresini israf etmeden yerine ulaştırmaya gayret gösteriyoruz diyen Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Bizi ayakta tutan en güzel değerlerimizden biri de dayanışma duygumuzdur” dedi.

ARAMA KURTAMA EKİBİ CANLA BAŞLA ÇALIŞIYOR

Sungurlu Belediyesi tarafından deprem bölgesine gönderilen 35 kişilik arama kurtarma ekibi, canla başla çalışmaya devam ediyor.

Hatay’da sürdürülen arama kurtarma çalışmalarına devam eden Sungurlu Belediyesi İtfaiye ekipleri ve Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, gece gündüz demeden kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

AİLELERİN TÜM YİYECEK VE GİYECEK İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

Sungurlu Belediyesi, başlattığı yardım kampanyası ile topladığı malzemelerle kurduğu mağazayla, ilçemize yerleşen depremzede ailelerin yüzünü güldürüyor.

Kadın Kültür Merkezi’nde içerisinde gıda malzemeleri, giyecek ve ısınma malzemelerinden oluşturulan yiyecek ve giyecek mağazası sayesinde depremzedelerin yaraları sarılıyor.

– İLÇE BİNASINI DEPREMZELERE TAHSİS ETTİLER

Milliyetçi Hareket Partisi Sungurlu İlçe Başkanlığı ve Sungurlu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı depremzede aileler için tahsis edildi. MHP Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, İlçe Başkanlığının ve Ülkü ocaklarının bulunduğu binanın üst katını deprem bölgesinden gelecek vatandaşların konaklaması için hazırlandığını söyledi.

Sponsor
MuhabirSerkan Şansever
Önceki İçerikHEMŞEHRİMİZDEN DEPREM BÖLGESİNE TIR DOLUSU YARDIM…
Sonraki İçerikBOĞAZKALE’DE SİLAHLA VURULAN KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz