Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası meclisine seçilen 11 meclis üyesi ortak bir basın açıklaması yaptı.
 
Askı sürecinden, üye silmeye kadar birçok usulsüzlüğün yapıldığı bir seçimi daha geride bıraktıklarını söyleyen meclis üyeleri şu ifadeleri kullandı; “Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası meslek komitesi organ seçimlerinde, 12 meslek grubundan 24 kişi meclis üyesi olarak seçilmiştir. Seçilenler arasında, seçime başkan adayı olarak giren Behiç Akkaş kendi gurubundan çıkamayarak, meclise girememiştir.
Seçilen 24 kişi Pazar günü Sungurlu TSO lokalinde toplanarak başkan, yönetim kurulu ve disiplin kurulu üyelerini seçmiştir.
 
İlk seçimde ne kadar usulsüzlük yapıldıysa, ikinci seçimde de birçok usulsüzlükler gözlemlenmiştir. 24 kişilik listeye giremeyip, oy kullanmadığı halde orada bulunan, meclis üyelerine; sen otur, sen in, sen çık, sen dur, sen oy kullan diye talimatlar veren ‘ESKİ BAŞKAN’ Behiç Akkaş’ın, beraber yola çıktığı meclis üyelerine bu yaptığını biz hazmedemedik. Hazmedenlere de yazıklar olsun…
 
Askı sürecinde istediğini alamayan, seçime gireceği 2. gruptan üyeleri silse de bu yaptığını da eline yüzüne bulaştıran Behiç Akkaş, kendi grubundan çıkamayacağını anladığı vakit, bir kadın girişimcinin şirketine kendisini ‘MÜDÜR’ yapmış. Üyelerin takdiriyle giremediği meclise, ayak oyunuyla girmeyi hedeflemiş. Birde çıkmış, bu yaptıkları normalmiş gibi, süresini tamamladıktan sonra ‘BAŞKAN’ olacağını iddia etmiş.
 
Seçim süresi boyunca yapılanlar seçimden sonra da devam etmiştir. Yapılan seçimde Sungurlu TSO yeni başkanını seçti ve İLHAN AMBARKÜTÜKOĞLU, Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni başkanı oldu. Nasıl kibirdir ki, Akkaş bunu da kendisine yediremedi. Beraber yola çıktığı arkadaşı Başkan olduğu halde, onun fotoğrafı yerine gazetesine kendi fotoğrafını koydu, adını dahi zikretmekten kaçındı.
 
Biz Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni meclis üyeleri olarak, Sungurlu’nun yararına olan her türlü girişimin destekçisi olacağımızı, kendi çıkarları için kullananların da daima karşısında olacağımızı bildiririz. Bundan sonra Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odasına fitne, fesat, siyaset bulaştırılmasını istemiyoruz ve buna asla ve asla müsaade etmeyeceğiz. Bizler gibi diğer meclis üyeliğine seçilen arkadaşlarımızın da her türlü ayak oyununa karşı onurlu bir duruş sergileyeceklerine, buna müsaade etmeyeceklerine inancımız tamdır.
 
Bu vesile ile Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına seçilen İlhan Ambarkütükoğlu başta olmak üzere, yönetim ve denetim kuruluna seçilen arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyoruz.
Sponsor
Önceki İçerikHİLE VE SİYASETLE TSO’YA BAŞKAN OLAMAYACAKSIN!
Sonraki İçerikSUNGURLU ADALET ORMANINA 600 FİDAN DİKİLDİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz