Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Cumhurbaşkanı kararı ile Çorum’un 9 ilçesini kapsayan devlet yatırım ve teşviklerinden öncelikli yararlanacak ilçeler arasında Sungurlu’nun yer almamasına ‘Çorum’u yöneten cahil bir siyasi anlayışın eseridir’ diyerek eleştirdi.

Şahiner, Cumhurbaşkanlığı kararıyla Bayat, Kargı, Laçin, Dodurga, Oğuzlar, Uğurludağ, Mecitözü, Boğazkale, Ortaköy ilçeleri ülkenin topyekûn kalkınması amacına hizmet etmek maksadıyla devlet yatırım ve teşviklerinden ayrıcalıklı ve öncelikli yararlanacak ilçeler arasında yerini alırken, 15 yıldır bu teşviklerden yararlanmayı bekleyen Sungurlu’nun ise AK Parti milletvekilleri ve il başkanının anlamsız düşmanlığı sebebiyle göz ardı edildiğini ifade etti.

‘Çorum’a hizmet naralarıyla seçim öncesi kapı kapı oy dilenen iktidar partisinin seçilmişleri, kaybettikleri ilçeye düşmanlık yapmayı siyaset zannediyorlar’ diyen Başkan Şahiner, ‘Kendi memleketinde kendi insanını her konuda cezalandıran başka bir şehir yoktur Türkiye’de. Her fırsatta Çorum’a hizmet, Hakka hizmet edebiyatı yapan iktidar partisinin Çorum vekilleri ve başkanı, iş Sungurlu’ya gelince gözler kör, kulaklar sağır, dilleri lal oluyor. Sanki Sungurlu başka bir ilin ilçesi.

BUNLAR VARKEN ÇORUM’A HAVAALANI, SUNGURLU’YA YATIRIM ZOR!

‘Karadeniz ve diğer bölgeler arasında köprü vazifesi gören Çorum’un en büyük ilçesi Sungurlu, gelişecek ve kalkınacak diye Çorum’un vekilleri başta olmak üzere Valisinden tut tüm yöneticilerinin ödü kopuyor’ diyen Şahiner, ‘Sosyal medya hesaplarınızdan müjdeler sıralarken, hiç mi yüzünüz kızarmıyor. Yarın seçim zamanı biz bu ilçenin yüzüne nasıl bakarız diye hiç mi aklınıza gelmiyor. Biz kendimizi yırtıyoruz Sungurlu kalkınsın, Çorum kalkınsın, ülke kalkınsın diye ama vekili, valisi bu ilçeye suyu bile çok görüyor.

Ama bu memleket şunu çok iyi anladı. 20 yıldır tek başına iktidarda olan bir partinin Sungurlu’ya yatırım ve teşvik getirmesi ihtimali, Çorum’a Havaalanı getirme ihtimali kadardır. Sizin gibilerin yanlış siyaseti yüzünden her defasında Sungurlu cezalandırılıyor. Ama vakit tamam artık. Bu millet, bu ilçe size gereken siyasi cevabı verecektir’ dedi.

2019;”SUNGURLU 6. BÖLGE TEŞVİK KAPSAMINA ALINMALI”    

2022; “ZATEN 5. BÖLGE İMKANLARINDAN YARARLANIYORUZ”

Oda Başkanı 2019 yılında Ak Parti’nin milletvekillerini ziyaret ediyor ve Sungurlu’nun mutlaka 6. Bölge kapsamına alınmasını gerektiğini söylüyor ve milletvekillerinden destek istiyor diyen Başkan Şahiner, “Şimdi de çıkmış ‘Değişen hiçbir şey yoktur’ zaten 5. bölgeden yararlanıyoruz, Sungurlu’muza sahip çıkalım” diyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

SİZİN SEVDANIZ HAFRİYAT MI? YOKSA SUNGURLU MU?

Nüfusu 2-3 bin olan bir ilçeye yatırım yapan bir sanayici 6 dereceden faydalanacak, Sungurlu’ya OSB’ye yatırım yapan sanayici 5. dereceden faydalanacak. Adalet bunun neresinde diyen Şahiner, Sizin sevdanız hafriyat mı? Yoksa Sungurlu mu? diye sordu.

Başkan Şahiner, “Yarım ağızla Sungurlu 6. Bölgeye dahil edilmesi gerekiyor demekle olmuyor bu işler. OSB’ye yatırım yapacak firmalar dese ki ‘Biz diğer ilçelere yatırımı kaydıracağız’ ne yapacaksınız?  Nasıl bir önlem alacaksınız. Madem o kadar ağırlığınız var, o teşviki Sungurlu’ya alacaktınız.

AK PARTİ’NİN SUNGURLU TEŞKİLATI TEŞVİKLER YAĞARKEN ŞEMSİYE Mİ AÇTINIZ?

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 9 ilçeyi kapsayan teşvik programını AKP İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ve vekil Kavuncu’nun sosyal medya hesaplarından MÜJDE! diye duyurmasının ardından, AKP Sungurlu Teşkilatına seslendi; ‘Siz hangi ildensiniz? 9 ilçeye ayrıcalıklı ve öncelikli teşvik verilirken Sungurlu’yu neden savunmadınız. Lafa gelince Sungurlu’nun evladısınız, ama siz köy köy gezip yağmur dualarında yediğiniz kavurmaları kar sayarsınız. Teşvikler yağarken de şemsiye tutarsınız’ dedi.

ARTIK TEPKİ VERME ZAMANI !

Bu ayrımcılık, bu Sungurlu düşmanlığı bir değil bin oldu diyen Başkan Şahiner, tüm Sungurlu halkına seslendi. Başkan Şahiner, “Her yıl binlerce hemşehrimiz işsizlikten dolayı Sungurlu’yu terk ediyor. Madem iş, aş istiyorsunuz. O zaman tepkinizi ortaya koyacaksınız. Tepkisiz ve duyarsız kaldıkça, korkudan susup sesimizi çıkarmadıkça Sungurlu’yu görmemezlikten gelmeye devam edecekler. O yüzden artık buna bir dur deme zamanı geldi de geçiyor bile” ifadelerini kullandı.

Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikBİR GÜN BUNUN HESABINI VERECEKSİNİZ !
Sonraki İçerikSUNGURLU’DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz