Sungurlu’da telefonda kendisini hâkim, savcı ve baş komiser gibi kamu görevlisi olarak tanıtıp para isteyen dolandırıcılık girişimleri son günlerde yine çoğaldı..

Emniyetten Vatandaşlardan dikkatli olmaları istenirken, telefonda kendisini hâkim, savcı ve başkomiser gibi kamu görevlisi olarak tanıtıp para isteyen dolandırıcılık girişimlerinin özellikle sabit hat üzerinden yapıldığına dikkat çeken yetkililer vatandaşlardan dikkatli olmaları istiyorlar.

Yetkililer, “Telefonda kendisini hâkim, savcı, kamu görevlisi olarak tanıtarak para isteyen dolandırıcılara itibar etmeyiniz.. Hâkim, savcı, asker, polis, banka görevlisi herhangi bir sebeple şifre bilgilerinizi size ait bilgilerinizi veya para veya ziynet eşyası istemez. Bu şekilde olaylara maruz kalırsanız, kesinlikle itibar etmeyiniz, telefonunuzu kapatarak, 112, 155 polis imdat veya 156 jandarma hattını arayarak, konuyu bildiriniz” ifadelerine yer veriyorlar

Sungurlu genelinde artan bu tip telefonlar sonrası da Emniyet ve yetkili birimler harekete geçerek konuyu takibe aldıklarını belirtiyorlar..

Lütfen sizde ailenizi ve sevdiklerini uyarın…

Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikSUNGURLU’DA FIRINLAR DENETLENDİ
Sonraki İçerikŞAHİNER, PARTİSİNİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARINA KATILDI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz