– BAŞKAN ŞAHİNER EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Sungurlu’nun en önemli simgelerinden biri olan tarihi saat kulesinin restorasyonu tamamlandı. Başkan Abdulkadir Şahiner, Sungurlu’nun simgesi tarihi saat kulesinin restorasyonunda emeği geçenlere teşekkür etti.

Dönemin Kaymakamı Edip Bey tarafından 1891 yılında Şakir Usta’ya yaptırılan ve 131 yıllık geçmişe sahip olan saat kulesi, yıkılma tehlike oluşturmaya başlamıştı. 2020 yılı Ocak ayında meydana gelen depremde balkon parçaları düşen saat kulesinin bir kısım parçaları da 2022 yılının Şubat ayında düşmüştü.

Belediye ekipleri tarihi kulenin etrafını emniyet şeridi ile kapatırken, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in girişimleri sonucu, Sungurlu’ya gelen Ankara Rölöve ve Anıtlar Müdürü Cennet Ceylan ve ekibi, yüklenici firma ile birlikte saat kulesinde incelemelerde bulunmuştu.

14 Eylül tarihinde restorasyonuna başlanılan tarihi saat kulesinin restorasyon çalışmaları 95 gün sürdü.

Tarihi saat kulenin restorasyonunda emeği geçenlere teşekkür eden Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Sungurlu’nun en önemli simgelerinden olan Tarihi saat kulesi, zamanla yıpranmaya başlamış, tehlike arz etmeye başlamıştı. Gerekli girişimlerimiz sonucu 14 Eylül 2022 tarihinde saat kulesinin restorasyonuna başlanmış, bugün itibariyle restorasyon çalışmaları sona ermiştir. Tarihi Saat Kulemiz artık daha güzel. Müzeler Genel Müdürü hemşehrimiz Gökhan Yazgı başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Sponsor
MuhabirSerkan Şansever
Önceki İçerikKavşakta Minibüs ile Otomobil Çarpıştı
Sonraki İçerikSEYFİ ERAYHAN ZİRAAT ODASINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz