Sungurlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş ile yapılmış olan protokole istinaden protokolün ilk etabı olan “Robotik ve Kodlama Atölyesi” kuruldu.

Yapılan açıklamada, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin hayal gücünü ve programlama kapasitesini artırmak için bu atölye, öğrencilerimize çok büyük imkânlar ve fırsatlar sunacaktır.

Kurulan “Robotik ve Kodlama Atölyesi” bünyesinde ilk önce sınıfın tamiratı, tadilatı ve boyası yapılarak sınıf atölye için hazır hale getirildi.

Kullanıma hazır hale getirilen “Robotik ve Kodlama Atölyesi” için; Günümüz teknolojisine uygun on bir adet bilgisayar ve masası, Üç adet dolap, Bir adet havuzlu robotik masası, Otuz adet Monoblok sandalye, Bir adet montaj masası ve duvar seti, Yirmi beş adet Arduino seti, İki adet üç boyutlu yazıcı, Bir adet renkli yazıcı, Bir adet yarı profesyonel fotoğraf makinesi, Altı adet bir kilogramlık filament , Dört adet Makeblok Mbot, İki adet çizgi izleyen robot kiti, Bir adet mini sumo robot kiti, Bir adet Arduino robot kol kiti, Yirmi adet Arduino nano ve mega setleri, Beş adet Raspberriy Pi4 seti, Çeşitli ebatlarda mono blok çekmece setleri, İki adet ayarlı güç kaynağı, İki adet dolu takım çantası, On adet otuz yedili sensör seti, Dört adet 4WD araç iskeleti, Dört Adet 2WD araç iskeleti ve muhtelif bol miktarda elektrik, elektronik ve robot ekipmanları atölyeye kazandırıldı.

Sungurlu Kaymakamı Fatih Görmüş, “Bu protokolün gerçekleşmesine öncülük eden ve talimat veren Milli Savunma Bakan Yardımcımız ve aynı zamanda Makine Kimya Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muhsin Dere ve Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş Genel Müdürü Sayın Yasin Akdere’ye teşekkürlerimizi arz ederiz” dedi.

Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikSUNGURLU’DA KADIN BIÇAKLA YARALANDI
Sonraki İçerikAŞUTOĞLU TEKRAR ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz