24 Kasım Öğretmenler Günü Sungurlu’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Atatürk Anıtın da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu törende İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Sepetçi törene katılan öğretmenlerin Öğretmenler gününü kutladı.

Program daha sonra Fen Lisesi’nde devam etti.

Fen Lisesi Konferans Salonu’nda devam eden program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programda, sunucu Rahime Zorlu tarafından Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in Öğretmenler Günü mesajı okudu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Sepetçi yaptı.

Göreve başlayan yeni öğretmenler adına Bölükbaşıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu Öğretmenlerinden Müberra Feyza Özçalık bir konuşma gerçekleştirdi.

Sunguroğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili Edebiyatı Öğretmeni Gökhan Akçayaya’nın ‘Dünyanın Bütün Çiçekleri’ adlı şiiri okumasıyla devam eden programda, Öğretmenlik mesleğine yeni başlayan ve adaylığı kaldırılan öğretmenler için yemin töreni düzenlendi.

Programda, TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Emrah Arslan ‘Öğretmenim’ adlı şiiri okudu.

2021 yılı içinde emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref belgesi takdim edildi.

Program, Müzik Öğretmenleri Emre Meriç ve Gülendam Kübra Gün tarafından müzik dinletisiyle sona erdi.

Programa İlçe Kaymakamı Fatih Görmüş, Belediye Başkan yardımcıları Sakine Sarıyüce, Mükremin Dağaşan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Sepetci, Şube Müdürleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Sponsor
MuhabirTuncay ÇATAL
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikBABASINA VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU !
Sonraki İçerikYetki aşamasında ekip kurmak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz