19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Sungurlu’da da coşkuyla kutlandı.

İlk tören Atatürk Meydanında düzenlendi. Tören kapsamında, Sungurlu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Aktaş tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

KUTLAMA PROGRAMI MAHMUT ATALAY SPOR SALONUNDA YAPILDI

İlçe Stadyumunda yapılacak olan kutlama programı havanın yağmurlu olması nedeniyle Mahmut Atalay Spor Salonunda yapıldı.

İlçe Kaymakamı Fatih Görmüş ve Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından şiirlerin okunması, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, spor gösterileri ve halk oyunları gösterileriyle devam etti.

Programda Gençlik Haftası etkinlikleri çerçevesince düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Programa İlçe Kaymakamı Fatih Görmüş, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Çepni, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Görkem Güncan, Belediye Başkan yardımcıları, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Aktaş, Milli Eğitim Müdürü İhsan Sepetci, Gençlik Merkezi Müdürü Esat Buğdaylı, İlçe Müftüsü İbrahim Köksal, Emniyet Müdürü Hüseyin Çam, oda başkanları, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sponsor
MuhabirTuncay ÇATAL
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerik“ÜLKEMİZİN VE İLÇEMİZİN BU ZİHNİYETTEN ACİLEN KURTULMASI GEREKLİ”
Sonraki İçerikSUNGURLU’DA ÇELTİK EKİMİ BAŞLADI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz