‘Milli Ağaçlandırma Seferberlik Günü “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” kampanyası kapsamında saat 11.11’de Sungurlu’da fidanlar toprakla buluştu.

Sungurlu Kaymakamı Fatih Görmüş, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Çepni, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Murat Cirit, Yüzbaşı Görkem Güncan, Belediye Başkan yardımcısı Mükremin Dağaşan, Milli Eğitim Müdürü İhsan Sepetci, daire amirleri ve vatandaşların katılımıyla Organize Sanayi Bölgesi’nde ağaçlandırma etkinliği düzenlendi.

Kaymakam Fatih Görmüş, 11 Kasım Ağaçlandırma Seferberliği kapsamında Geleceğe Nefes olmanın heyecanını yaşadıklarını söyleyerek, “2019 yılında çıkan Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile Kasım ayının 11. Günü Milli Ağaçlandırma Günü olarak kutlanmakta. Burada ki amaç ormanlarımızı korumak, orman bilincini oluşturmak ve gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmak. Bu amaçla Organize Sanayi Bölgemizin önünde ki alanı ağaçlandırıyoruz. Bu sene ki sloganımız Geleceğe nefes. Bu diktiğimiz ağaçların geleceğe nefes olmasını diliyorum. Dünyada yaşanan iklim krizine bir nebzede olsa katkı yapmasını umuyorum” ifadelerini kullandı.

Sponsor
MuhabirTuncay ÇATAL
Önceki İçerikSUNGURLU ADALET ORMANINA 600 FİDAN DİKİLDİ
Sonraki İçerikTSO’NUN YENİ BAŞKANI MAZBATASINI ALDI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz