Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu’nda Erasmus+ Değişim Programı Kapsamında Çek Cumhuriyeti Prigo Üniversitesi ve Litvanya Šiauliai State Üniversitesi ile imzalanan ikili anlaşmalar sonucu iki öğrenci önümüzdeki dönem yurt dışında öğrenim görme hakkı kazandı.

Erasmus+ Değişim Programı kapsamında, öğrenci ve personel değişimini sağlamak amacıyla yeni anlaşmalar yapılmasını, mevcut anlaşmaların da etkin biçimde kullanılmasını hedefleyen Yüksekokulumuz, Çek Cumhuriyeti’nin Prigo Üniversitesi ve Litvanya Šiauliai State Üniversitesi ile ikili anlaşmalar imzaladı.

Bu anlaşmalara göre, Sungurlu MYO’da Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümünde öğrenim görmekte olan öğrenciler,  Erasmus+ Değişim Programı Kapsamında, Prigo Üniversitesi’nde, Bilgisayar Teknolojileri bölümünde öğrenim görmekte olan öğrenciler ise Šiauliai State Üniversitesi’nde öğrenim görebilecekler.

Bu anlaşmalar sonucunda, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi için Bilgisayar Teknolojileri Bölümünden iki öğrenci Litvanya Šiauliai State Üniversitesi’nde öğrenim görme hakkı kazandı.

Sponsor
MuhabirTuncay ÇATAL
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikHAMİT EGEMEN KÖYÜNDE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Sonraki İçerikATIK MALZEMELERDEN KÜTÜPHANE YAPTILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz