Sungurlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 2020 yılı Haziran ayında hazırlanan ve Çorum İş Kur İl Müdürlüğü tarafından kabul edilen Eski Hükümlü İ.A. nın “Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Projesi” kapsamında hükümlüye hibe desteği olarak 4 adet büyükbaş hayvan alımı yapılmış ve 2020 yılı Aralık ayı içerisinde kendisine teslim edildi.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından eski hükümlünün ikamet adresi olan Alaca ilçesi Sarısüleyman köyüne yapılan ziyarette hükümlün projesi yerinde denetlenmiş, hükümlünün hibe desteği ile almış olduğu 4 adet büyükbaş hayvanın 3 tanesinin yavruladığı, 1 tanesinin gebe olduğu, ayrıca hükümlünün 2 adet büyükbaş hayvan alarak toplam 9 adet büyükbaş hayvana sahip olduğu yeni doğacak büyükbaş hayvanları ile 12 adet büyükbaş hayvanının olacağı anlaşılmış ve hükümlünün hayvanların yetiştiriciliği ve bakımını yaparak kendi işinde çalıştığı görüldü.

Eski Hükümlü İ.A. proje kapsamında alınan hayvanların bakımı yaparak geçimini sağladığını Sungurlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü desteği ile hayatında yeni bir sayfa açtığını ve ailesi ile birlikte hayata tutunduğunu, kendisine her türlü desteği veren Sungurlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne teşekkür ettiğini ifade etti.

Denetimli Serbestlik Müdürü Mesut Öztürk, eski hükümlü için hazırlanan proje ile onun kendi işini kurmasına yardımcı olduklarını ve topluma kazandırılmasına katkıda bulunduklarını beyan ederek bundan sonraki süreçte de bu ve buna benzer kendi işini kurmak isteyen hükümlülere proje desteği sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerik‘MÜHENDİSLER ZİRAAT’ YENİ YERİNDE HİZMETE GİRDİ
Sonraki İçerik448 ŞAHIS VE 185 ARAÇ KONTROL EDİLDİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz