İYİ Parti Sungurlu İl Genel Meclis Üyesi Ercan Şahin, Belediye mücavir alanına muhtarın özel işi için, Özel İdarenin malı olan kepçeyi göndermek, yandaşına şirin gözükmek, yandaş kollamak için yapılan suç değil de nedir’ diye sordu.

Sungurlu Belediyesine bağlı Çiftlik Mahalle Muhtarı Taki Sertkaya, Belediye başkan yardımcısını kepçeyi vermedi diye zan altında bırakarak, ‘Ben kepçeyi özel idareden aldım. İl Genel Meclis Üyesi Allaattin Tosundere ve yetkililere teşekkür ederim’ diyor. Peki acil durum mu var? Sel mi, afet mi var? Deprem, olağan üstü bir hal mi var? Yoksa muhtarın şahsi işimi var? diye sordu.

Bu sorumsuz davranışa, mülki idare amirlerimiz neden göz yumar diye soran Şahin, “Neden alet olur. Orası belediye sorumluluğu ve mücavir alanı içindeki bir yer. Köy muhtarları kepçe isteyince neden kırk dereden kırk su getiriliyor. Kimine kepçe yok deniliyor, kimisinden iş karşılığı mazot parası isteniyor. Peki Hacılarhanı köy yoluna sel geldiğinde, afat, feryat figan ederken, siz neredeydiniz? Siz ne zaman geldiniz? Özel idare neredeydi?

“YANDAŞ KAYIRMAYI SANAT HALİNE GETİRDİNİZ”

Bırakın bu şahsi işlerle uğraşmayı diyen Şahin, “Yandaş kayırmayı sanat haline getirdiniz. Daha 2022 yılının 7. ayı oldu, koca Sungurlu’da hala elle tutulur Özel idarenin bir çalışması yok. Nerede bu Özel İdare, nerede bu Köylere Hizmet Götürme Birliği demezler mi. Bu bir görevi kötüye kullanma ve suç değil mi? Bu kepçe Özel İdarenin mi, yoksa Alaattin Tosundere’nin özel malımı ki yetki alanı dışına göndere biliyor. Ya da yetkililer tarafından gönderiliyor. Sungurlu Belediyesi’nin yetki alanına giren, asli görevini unutan ve suç işleyen İl Genel Meclis Üyesi ve yetkililer, görevinizi kötüye kullanmayınız” ifadelerini kullandı.

Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikVANDALLAR İŞ BAŞINDA !
Sonraki İçerikİYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI AV. TEKERCİOĞLU’NDAN TEPKİ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz