Suriyeli ve Afgan’ları Sungurlu’da barındırmayacağını belirttiği için, kendisini seviyesizlikle itham eden Çağdaş’a, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’den tokat gibi cevap! ‘Sen git önce aslın kim, neslin kim, ecdadın kim onu öğren. Yüce Türk Milleti’ni bin yıla sığdıramazsın’ ifadelerini kullandı.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Akıncılar Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Çağdaş’a ‘İyi araştır senin ecdadın ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ diyen Fesli olmasın sakın’ dedi.

Şahiner, ‘Türklerin Orta Asya’dan Anadolu’ya fetihler yaparak geldiğini söylüyorsun, sonrada savaş var diye vatanından kaçan hainlerle ecdadı bir tutuyorsun. Bunlar kaçarken, Bayırbucak Türkmenleri aynı savaşta toprakları için can verdi. Savunacaksan öz kardeşlerimizi savun’ dedi.

VATANINI SATAN ALLAH RIZASI ALAMAZ!

Şahiner, “Ecdadımız bu toprakları fethederken Allah’ın rızasını kazanıp başta İslam beldeleri olmak üzere insanlığın kurtuluşuna vesile olma mücadelesi verdi diyeceksin’ ve de ‘Allah yolunda hicret eden kimse yeryüzünde gidecek birçok uygun yer ve imkân bulacaktır. Kim Allah ve resulü uğrunda hicret ederek yurdundan çıkar da sonra ölüm onu yolda yakalarsa artık onun mükafatını vermek Allah’a aittir’ diyeceksin sonrada gelip beni eleştireceksin. Bire tarih bilmez, bire ecdadını tanımaz. Birincisi bunlar savaştan kaçtı (Kadın, çocuk ve yaşlılardan bahsetmiyorum). İkincisi sen nasıl bir kafaya sahipsin ki savaş var diye vatanından kaçan hainleri Allah yolunda hicret ile mükafatlandırıyorsun?

BAYRAMDA SAVAŞ YOK, BAYRAM BİTİNCE SAVAŞ VAR!

‘Biz ülke olarak sığınmacılar için elimizden gelen her şeyi yaptık’ diyen Şahiner, ‘Her bayram ülkelerine rahatça girip çıkıyorlar: Hani savaş? Orda eş, dost ve akrabalarını ziyaret ediyorlar. Bunlar nasıl insanlar ki akrabaları savaşın ortasındayken bayram biter bitmez geri buraya geliyorlar? Bunlar artık sığınmacı değil istilacı durumundadır. Ben dün ne söylediysem, bu günde arkasındayım. İstilacı vatan hainlerine kapımız kapalı.

Mademki sen bunların zillet ve baskı altında yaşadıklarına inanıyorsun, benim ilçeme almadıklarımı al evine zillet ve baskıdan kurtar hadi. Savaş var diye ülkesini müdafaa etmek yerine kaçan hainleri hicret ediyor diye savunmaya devam et’ dedi.

Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikKAYMAKAM GÖRMÜŞ, ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİNİ ZİYARET ETTİ
Sonraki İçerikÜCRETSİZ DERS KİTAP DAĞITIMI BAŞLADI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz