15 GÜN ÖNCEDEN BELLİYDİ !

Sungurlu’da dün meydana gelen sağanak nedeniyle ilçeye bağlı birçok köyde tarım arazileri sular altında kaldı. 15 gün önce çay yataklarından çekilen fotoğraflar, sel felaketinin göz göre göre geldiğinin kanıtı oldu.

İlçede dün öğle saatlerinden itibaren etkili olan sağanak sonucu birçok dere ve çay taştı. Sel nedeniyle, Hacımusa (Beşdam) Köyü başta olmak üzere birçok köyde bulunan buğday, arpa ve pancar ekili tarlaları sular altında kaldı.

ÇORUM-ANKARA KARAYOLUNU SEL BASTI

Sungurlu’da etkili olan kuvvetli sağanağın ardından sel sularının bastığı Ankara-Çorum karayolunda sürücüler zor anlar yaşadı. Yağışın ardından sel suları Ankara-Çorum karayolunda trafiği durma noktasına getirdi. Sağanak yağış sebebiyle göle dönen yolda sürücüler zor anlar yaşadı.

GÖZ GÖRE GÖRE GELMİŞ

15 gün önce tıkalı olan çay yatağının fotoğrafını paylaşan vatandaşlar sitem etti. Allah’tan gelen başımız üstüne diyen vatandaşlar, “Çay yatakları dolu. Suyun gidecek yeri olmadığından ekili arazilere zarar verdi. Bu çay yataklarının biran önce temizlenmesi gerekiyor. Tedbir alınması için illa birilerinin zarar görmesi mi gerekiyor” ifadelerini kullandılar.

9 YILDIR DERELER ISLAH BEKLİYOR

Son günlerde yaşanan sağanak yağışların, dere ıslah çalışmalarının önemini bir kez daha ortaya koydu.

İlçe merkezinde bulunan Di, Budaközü ve Akçay dereleri ise 9 yıldır ıslah edilmeyi bekliyor. Dere yakınlarında oturan vatandaşlar yaşanabilecek olası bir sel felaketine karşı diken üstünde oturuyor.

Sponsor
MuhabirSerkan Şansever
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikOTOMOBİL DERE YATAĞINA UÇTU : 1 YARALI
Sonraki İçerikBİR DEĞİL İKİ DEĞİL TAM ÜÇ BEBEK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz