Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Vali Çiftçi’nin İskilipli Atıf’a gösterdiği alakanın yüzde 1’ini Çorum’un en büyük ilçesi Sungurlu ve Sungurlu halkına göstermediğini belirtti.

YETER ARTIK, SUNGURLU’NUN SESİNİ DUY!

Şahiner, Sungurlu’nun sorunları ve talepleri ile ilgili yapılan başvuruların Sayın Vali tarafından sürekli reddedildiğinin altını çizerek, ‘Sungurlu’nun %85 suyunu karşılayan Salman köyü su havzasında pancar ekimi, bu havzanın 3/2’sini alıyor. Sungurlu’ya su kalmıyor. Yazın su sıkıntısı ile karşı karşıya kalacağız. Bunun için daha önce buralarda pancar ekiminin yapılmamasını talep ettik. Ancak talebimiz Vali tarafından reddedildi. Tekrar başvuru yaptık, yine reddedildi. İlçemiz büyük bir ‘SU’ problemi ile karşı karşıya.

Siz devletin valisi olarak Çorum ve ilçelerinin sorunları hususunda adaletli olamadınız. Her geçen gün gelişen bir ilçeye sırf muhalif bir belediye olduğu için iktidar partisinin emrettiği gibi muamele gösterdiniz.’

SİZİNKİ KERBELA’DA YEZİD ZİHNİYETİ

Başkan Şahiner, ‘Defalarca Sungurlu’da bu yaz su sıkıntısı hat safhada olacak. Artık somut adımlar atılması gerekiyor dedik ne AK Partili vekillere ne de devletin valisine sesimizi duyuramadık.

Kilometrelerce mesafeden Çorum’a su getiren zihniyet, Sungurluya 6 kilometre mesafedeki Evci Göleti’nden su getirmeye yanaşmıyorsa siz hala Kerbela’da Yezid zihniyeti taşıyorsunuz demektir.

Ama size Sungurlu’yu yedirtmem. Sungurlu kamuoyu, Şahiner’in göreve geldiği günden beri

9 su kuyusu bulunan Salman Köyü’ne, 8 senede Salman, Akçalı ve şehir merkezine 13 kuyu daha açan Şahiner’i de, 6 kilometre öteden ilçeye su getirmeyerek ilçeyi ‘Kerbela’ya çeviren AK Partili vekilleri ve valiyi de unutmayacaktır.’

ANMA PROGRAMINA KOŞA KOŞA GİDENLER, SUNGURLU’NUN SU ÇIĞLIKLARINA KULAK TIKIYOR

Başkan Şahiner, iktidarın Çorum temsilcilerinin “Vatana ihanet” suçlamasıyla idam edilen İskilipli Atıf Hoca anmasına koşa koşa gittiğini belirterek, ‘Sungurlu halkının su çığlıklarına kulak tıkayanlar, İskilip’e koşarak gidiyorlar.

Bu ilçe size zamanı gelince sandıkta hesap soracak. Bu ilçe için talep edilen ve sizler tarafından reddedilen, yapmadıklarınızın da karşılığını mutlaka alacaksınız. Sungurlu benim hayalim. İlçem için ben kendimden vazgeçmişim Allah’tan başkasından korkmam. Size tavsiyem Sungurlu’yu karşınıza almayın’ ifadelerini kullandı.

Sponsor
Önceki İçerikÇORUM FK’NIN TÜM İÇ SAHA MAÇLARINA ARAÇ KALDIRILACAK
Sonraki İçerikEMNİYET ORTALAMA HIZ TESPİT SİSTEMİ’NİN DETAYLARINI PAYLAŞTI !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz