İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Çorum’da yayın yapan bir web sitesinde yayınlanan programda seçilmiş siyasi temsilciler ve Sungurlu Belediye Başkanı aleyhinde sözler sarfedildiğini belirterek, olaya sert tepki gösterdi.

Özsaçmacı; ‘Çorumun yıllardır neden kaybettiği neden istenilen yerde olmadığını çeşitli vesilelerle görüp tanık olmaktayız. Bir parti taraftarlığı neticesinde üst yönetimlerin bilgisiz ve itham edici, insanları suçlayıcı çirkin dili ne yazık ki şehrimize yetiştiğinde seviyeler aşağılığın en aşağılı boyutlarına ulaştığını son günlerde tekrar görmekteyiz.’ ifadesinde bulundu.

Gündeme gelebilmek adına yapılan bu tarz cevap verilmeyi dahi hak etmediklerini belirten İyi Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, ‘Kıymetli hemşerilerim, saygı değer Çorum Kamuoyu ‘ başlığıyla yayınladığı mesajında şunları söyledi:

‘Çorumun yıllardır neden kaybettiği neden istenilen yerde olmadığını çeşitli vesilelerle görüp tanık olmaktayız. Bir parti taraftarlığı neticesinde üst yönetimlerin bilgisiz ve itham edici, insanları suçlayıcı çirkin dili ne yazık ki şehrimize yetiştiğinde seviyeler aşağılığın en aşağılı boyutlarına ulaştığını son günlerde tekrar görmekteyiz.

Şimdi ben ne cevap vereceğimi bilemediğimden sizlerle paylaşıyorum hep birlikte çözümleyip cevapları vermeye çalışacağım.

Şehrimizde internet üzerinden paylaşım yapan Kent19tv isimli bir site ve parodi yaptıklarını sanan ikide maskotu en kaba ağız tarzı ile adına program denilen bir kendilerinin yazamayıp, oynayamayıp vizyona sundukları bir skeç yapılmakta. Burada hadler aşılmakta üsluplara seviye verilememektedir. Bu skeçi şehir dışında iken gördüğümden yanımda başka şehirlerden arkadaşlarımda vardı bu üsluba karşı şehrim adına yerin dibine girdim desem yeridir. Bulunduğum alandaki Çorumlu olmayanların ifadesi aynen şu şekildeydi; ‘bunlar Çorum şivesi ile parodimi oynuyorlar yoksa böyle düşük seviyede gazetecileriniz mi var?’

Ben Çorumdaki tüm gazetecilerden ve hemşerilerim adına düştüğüm bu durumdan utandım. Lütfen gözlerinizi kapatıp empati yaparak bir düşünün…

Daha önceden Çorum politikasında, meclis üyesi ve sendikacı olarak bulunan internet sitesinin maskotlarının yönettiği bir şehirde yaşadık ve Çorum niye geri kaldı diye hep hayıflandık durduk.

Sevgili hemşerilerim işte siyasi tarafı belli bu kişilerin yönettiği bir şehir düşünün, bence artık düşünmeyin son verin bu düzene…

Yakında iktidara geldiğimizde iki kafadara parodi oynayacakları çok güzel bir alan oluşturacağım emin olabilirsiniz.

Siyasete müdahale edebilmek amacı güderek seçilmiş siyasi temsilciler ve Sungurlu Belediye Başkanı aleyhinde yakışıksız, hadsiz üsluplarla ulaşacağınız yeri söyleyeyim; bilgisizlik ve üslupsuzlukta Türkiye gündeminde olursunuz. Lakin gündeme gelebilmek adına yapılan bu tarz cevap verilmeyi dahi hak etmiyor.

Türkiye’nin gündemi İYİ Parti ve yöneticileri olduğundan kendinize orada alan oluşturmanıza izin vermeyeceğim.

Son söz olarak diyeceğim şu ki; bizlere olmadık hakaret ve ithamlar yapılırken başvurduğumuz savcılık makamları nedense bize karşı yapılan hakaret ve küfürlere yönelik bir işlem yapmamakta. Ancak bizim davalı olarak en ufacık bir durumumuz olduğunda anında kararlar bile verilmektedir. Hukuku kişilere göre uygulaya kalkarsak işte böyle ekranlardan sürekli hakaret ve üslupsuzluğu duymaya devam ederiz. O nedenle Savcılarımıza bu durumu bildirmek isterim.’

Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikORHAN ÖZHAZİNEDAR SORDU, OKTAR VE VARGELOĞLU CEVAPLADI
Sonraki İçerikYİNE SUNGURLU YİNE KAZA: 3 YARALI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz