Bir gazete düşünün, yayın yaptığı ilçenin yüzlerce sorunu varken üç kuruşluk menfaati için aldığı talimatlar doğrultusunda meyve veren ağacı kesmeye çalışıyor.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, hakkında çıkan yazılarla ilgili bir açıklama yaptı.

Şahiner açıklamasında, ‘Sungurlu’da yayın yapan ve gazetecilik ilkeleri ile uzaktan yakından alakası olmayan, sözde gazete ve bu gazetenin yöneticileri, Sungurlu halkının teveccühü ile seçilmiş, işi gücü hizmet olan bir başkanla uğraşmak yerine talimat aldığınız ağababalarınıza, Bu dereler ne zaman ıslah edilecek? Sungurlu’ya EDS ne zaman kurulacak? Sungurlu’nun su sorunu ne zaman bitecek? diye bir sorun yerse.

Hükümete takla atmak yerine yaşadığınız ilçenin sorunlarının çözümüne ortak payda olun ki ‘Gazeteci’ desinler. 

İşiniz gücünüz dalavere çevirmek. Vatandaşın kafasına nifak sokmaktan başka bir habercilik anlayışınız yok sizin. Bu dar kafayla sadece talimat aldığınız ağababalarınıza yaranırsınız ancak.

2017 yılında devletimiz kanun çıkartmış ve imar barışı ile iskan sorunlarını halletmiştir. Devlet vatandaşıyla barışmak, onların sorunlarını çözmek için sizden izin mi alacak.

Sözde gazete ve yöneticilerine sorarım, bu güne kadar gazetenizde Şahiner’le uğraşmak dışında Sungurlu’nun sorunlarının çözülmesi konusunda kaç haber yaptınız.

Derelerin ıslahı konusunda menfaatlerinize dokunduğu için tek kelime haber yapmazken, sel felaketini manşetten verdiniz. Yarın Allah korusun daha büyük bir felaket olması durumunda, Sungurlulu size bunun hesabını sorar. Ne diyeceksiniz, biz Şahiner’le uğraşırken ilçenin sorunlarını fark edemedik mi diyeceksiniz.

6 yıldır hiç soluk almadan burası kaçak yapı diye yazıp çiziyorsunuz. Akıl var mantık var, burası gerçekten kaçak olsaydı şimdiye kadar çoktan yıkılmıştı.

Artık kendinize gelin. İşinizi adam gibi yapın. Akşam yatarken Şahiner, sabah kalkınca Şahiner, nasıl iftira atsak diye değil Sungurlumuz için ne yapsak diye düşünün.

Bir gün bile yaptığımız hizmetleri paylaşmamışsınız, nasıl karalasak derdine düşmüşsünüz.

Ne size ne de talimat aldığınız ağababalarınıza pabuç bırakacak değilim. Ama Sungurlu bir gün bu yaptıklarınızın hesabını illaki soracaktır’ ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz