Sungurlu’ya bağlı köylerde öğrenci ve vatandaşlara Kırım Kongo Kanamalı Ateşi(KKKA) eğitimi verildi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli, ilçeye bağlı Arifegazili, Hacıosman,Tuğlu, Eşme, Demirşeyh ve Kavşut köylerinde öğrenci ve velilere kene eğitimi düzenledi.

Yapılan açıklamada, “İlkbahar ayının gelmesiyle Kırım Kongo Kanamalı Ateşi(KKKA) hastalığına sebep olan kenelerde artış gözlenmektedir. Bu hastalığa sebep olan kenelerden nasıl korunmamız gerektiği ve kene sokulmalarıyla karşı kaşıya kaldığımızda ne yapmamız gerektiği konusunda, Arifegazili, Hacıosman,Tuğlu, Eşme, Demirşeyh ve Kavşut köylerinde öğrencilerinin eğitim gördüğü okullarda personellerimiz tarafından eğitimler düzenlenmiştir” dendi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli, virüslerin yapıları, nasıl çoğaldıkları, ne kadar yasabildikleri, büyüklükleri gibi konularda ve KKKA hastalığının etmeni virüsün isminin nerden geldiği ilk nerede görüldüğü hakkında bilgiler verdi.

Sağlık personeli ayrıca kenelerin yapısı, çeşitleri vb. özelliklerinden bahsederek kenelerden korunma yolları ve kene sokmalarında nasıl davranmamız gerektiği hakkında bilgi verdi.

Sponsor
MuhabirTuncay ÇATAL
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikBAŞINDAN SİLAHLA VURULDU
Sonraki İçerik“SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ” YAPTILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz