Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, makamında gözü olanlar için Belediye Zabıta Giriş Noktasına 2 koltuk koyduğunu, Başkan ve Başkan yardımcısı hayali kuranların 23 Nisan’ı beklemeden istedikleri zaman gelip oturabileceklerini kaydetti.
 
YSK’nın belirlediği seçim takvimine göre dün saat 17:00’ye kadar istifa edeceğini, ancak yaşanan gelişmeler neticesinde istifa etmeyip, görevine devam etme kararı alan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Serkan Şansever’e süreç hakkında açıklamalarda bulundu.
 
Şahsının çabasıyla Çorum’da Millet İttifakı’nın sağlandığını söyleyen Başkan Şahiner, “Bu süreç içerisinde kesin olarak adaydım. Ama 3 gündür rakip meclis üyeleri ve rakip siyasi partinin Kadir Şahiner’in kesin aday olduğunu ve bu süreç içerisinde işten çıkarılacak ve işe alınacakların listelerinin yapılması neticesinde kararından vazgeçtiğini ifade etti.
Böyle bir siyasi ahlaksızlığı asla kabul etmeyeceğini söyleyen Başkan Şahiner, “Ben hiçbir zaman makam, mevkii, koltuk hesabı yapmadım. Tek hesabım Sungurlu ve Sungurlulara hizmet etmek anlayışında oldum. Ama gelinen süreçte saat 16:00’da, Meclis üyelerimle görüştükten sonra Kaymakamlığa istifa dilekçemi vermek için geçtiğimde, Başkan yardımcılarımın odalarını toplamaları,
personelimin yılgın hali ve mesaj trafiğine uğramam neticesinde istifa etmekten vazgeçtim” dedi.
 
Bu süre zarfında rakip siyasi parti ve meclis üyelerinin, toplantı üstüne toplantı yaptığını, istifası ile Belediye Başkanlığı ve Başkan yardımcılığı hesabı içerisinde olduğunu söyleyen Başkan Abdulkadir Şahiner, “Personelinin tırnağı bile olamayacak insanları tabi ki de sevindiremezdim. İlk günden beri diyorum personelim ‘Benim Ailem’. Onlar benim kırmızıçizgim. Personelimin kimse kılına bile dokunamaz. Benim siyasi hırsım milletvekilliği makamı değil, ‘Ailem’ dediğim personelim ve Sungurlum” diye konuştu.
 
Sungurlu’ma yapacağım daha çok hizmetlerim var diyen Başkan Şahiner, “Bu süre zarfından her türlü onayı veren ve desteklerinden dolayı Genel Başkanım Meral Akşener ve İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergün’e teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
 
Son olarak hazırladıkları listeleri bir zahmet geri yırtsınlar, diyen Başkan Şahiner, “Yaptığınız planlarınızı suya düşürdüğüm için hiç de üzgün değilim. Ama size şöyle bir jest yapabilirim. Koltuğumda gözü olanlar, bugünden itibaren Belediye Zabıta Giriş Noktasına 2 adet koltuk koyuyorum. 23 Nisan’ı beklemenize gerek yok. İstediğiniz zaman gelip oturabilirsiniz” ifadelerini kullandı.
Sponsor
MuhabirSerkan Şansever
KaynakSungurlu'nun Sesi Gazetesi
Önceki İçerikSUNGURLU’DA 3 ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON DÜZENLENDİ
Sonraki İçerikRAMAZAN’DA DENETİMLER ARTTI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz