Siyaset başka, dış politika başka diyen Sungurlulu işadamı ve siyasetçi Murat Koçak,” Türkiye-İsrail ilişkilerinin iyi olması, hem iki ülkeye hem bölgeye hem de dünya ülkeleri denkleminde çok önemli” dedi.

Tarihte düşman olmayan iki millet Türkler ve Yahudiler! Diyen Koçak, “Osmanlı imparatorluğu Yahudilere kucak açmış, birinci ve ikinci Dünya Savaşı’nda Türkiye ve Türkler;  Yahudilere  yardım etmiş. Türkiye-İsrail ilişkilerinin iyi olması hem iki ülkeye hem bölgeye hem de dünya ülkeleri denkleminde çok önemli” dedi.

Bu fotoğraf geç oldu ama iyi oldu diye Koçak, “Ben on yıldan beri söylüyorum; Türkiye-İsrail ilişkileri iyi olmalı diye. Türkiye-İsrail ilişkilerinin; politika  ön sahnesinde olmamıza gerek yok!İsrail’in bölgede yaptığı İbrahim anlaşmalarıyla yeni dönem başladı! Türkiye-İsrail ilişkilerinin her  zaman mutfağında  varız; kalben varız, beynen varız, mantıken varız! Emeği geçen herkese iki ülkenin milletlerine, devlet yetkililerine, diplomatlara, bürokrasiye, sivil toplum örgütlerine, ticaret ve meslek odalarına, medya basın mensuplarına, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Artık ABD-İsrail-Türkiye konseyi kurulmalı” ifadelerini kullandı.

Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikSUNGURLU’DA EKMEĞE ZAM : 3 TL OLDU
Sonraki İçerikİHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIMLAR ULAŞTIRILDI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz