“İŞİN SONUNDA YİNE HÜSRANA UĞRAYACAKLAR”
“BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ KARARI LEHE BOZMUŞTUR”
 
İyi Parti Sungurlu İlçe Başkanı olan ve yargılandığı davada Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in avukatlığını yapan Av. Hakan Tekercioğlu dava hakkında çıkan haberlere tepki gösterdi.
Çıkan haberlerde dava dosyasının sanki Belediye Başkanı aleyhinde bozulmuş gibi gösterilmesinin sadece bir algı operasyonu olduğunu söyleyen Başkan Tekercioğlu, “Yerel mahkeme başkanımız hakkında zimmet iddiasından beraat, sadece denetim yükümlülüğünü ihlalden ise 4 bin TL adli para cezasına hükmetmişti. Bizler avukatları olarak bu kadar dahi olsa cezalandırma yönünde herhangi bir karar verilemeyeceği için itiraz etmiştik. Bölge Adliye Mahkemesi ise kararı bu doğrultuda yani lehe bozmuştur. Bölge Adliye Mahkemesi’nin bozması, zimmetten cezalandırmaya yönelik değildir. Zira dosyaya baktığımızda, bırakın zimmeti Sayın Belediye başkanımızın Ticaret Odası Başkanlığı döneminde tek bir oturum parası, yolluk, masraf gibi hiç bir şekilde odadan harcama yapmadığı, tüm harcamaları cebinden yaptığı anlaşılmıştır. Bırakın zimmeti birde odadan alacağı bulunmaktadır” diye konuştu.
Tekercioğlu, bu tarz gerçek dışı haberler yapanlar yine umduğunu bulamayacaklardır diyerek, “İşin sonunda yine hüsrana uğrayacaklardır” ifadelerini kullandı.
Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikŞİMDİ BU İŞ SUÇ İŞLEMEK DEĞİL DE NEDİR?
Sonraki İçerikARİFEGAZİLİ TEKRAR BELDE OLMAK İSTİYOR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz