İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma yarışmasında Sunguroğlu İlkokulu 3/B sınıfı öğrencisi Melek Akyol İlçe birincisi oldu.

Milli marş; bir ülkenin bağımsızlığının simgesi olan, milletin tarihi boyunca yaşadığı zorlukları anlatan, halkın ülkesine olan bağlılığını, yaşanan acıları ve güçlükleri anlatan özlü eserdir. Hürriyetimizin sembolü olan İstiklâl Marşı’nın kabulü önemli günlerimizdendir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlık mücadelesinin ruhunu yansıtan İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Gününü anlam ve önemine uygun olarak kutlamak hepimiz için milli bir görevdir.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerine İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Gününün millî, manevi ve tarihi önemini kavratmak; vatan, millet, bayrak sevgisi ve saygısını geliştirmelerini sağlamak; millî birliğimiz ve varlığımız ile uluslararası barış ve dostluk düşüncelerini kuvvetlendirmek amacıyla “İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nün 100. Yıl Dönümü” kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ilkokullarda öğrenim gören öğrenciler arasında düzenlenen “İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma” yarışmasında Sungurlu’da ilkokullar arasında Sunguroğlu İlkokulu 3/B sınıfı öğrencisi Melek Akyol ilçe birinciliğini kazandı.

Sunguroğlu İlkokulu okul yönetiminden yapılan açıklamada; öğrencimizi ve ailemizi tebrik ediyor, öğrencimizin başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

Sponsor
MuhabirTuncay ÇATAL
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikSUNGURLU’DA DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAPTILAR
Sonraki İçerikSUNGURLU’DA KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz