AK Parti İlçe Başkanı Metin Özsarı’nın, emekliye ayrılan belediye personelinin kıdem tazminatlarının ödenmesi için İlbank tarafından 10 milyon TL’lik kredinin onaylandığı haberine tepki gösteren Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, ”Hangi kararmış bu bir gösterinde bilelim. İşiniz gücünüz yalan dolan” dedi.
Servis edilen habere göre, Sungurlu Belediyesi Meclisi karar almış, bu karar doğrultusunda emekliye ayrılan belediye personelinin kıdem tazminatlarının ödenmesi için İlbank’tan 10 milyon kredi istenmiş ve bu kredi onaylanmış.
10 milyon TL’nin onaylandığı yazısını ve belediye meclisinin kararı neredeyse çıkartında bende göreyim diyen Başkan Şahiner, “Sungurlu Belediyesi’nin böyle bir talebi olmadı. Olmayan talebi meclis üyeleri nasıl onaylamış? Sen milletvekilleriyle nasıl çıkarttın? Ne utanmaz, arlanmaz insanlarsınız. Arsızlıkla, yüzsüzlükle ve yalan haberle kimi kandıracaksınız?” dedi.
Bu işler öyle toplanıp poz vermeye benzemez diyen Başkan Şahiner, “Buradan 10 milyon TL’yi biz onayladık diye poz veren meclis üyelerine ve AKP İlçe Başkanına sesleniyorum. Adamsanız, bizim talebimizi, meclis kararını ve İller Bankası’ndan onaylanan 10 milyon TL tutarlı belgeyi kamuoyuyla paylaşın” ifadelerini kullandı.
Sponsor
MuhabirSerkan Şansever
KaynakSungurlu'nun Sesi Gazetesi
Önceki İçerikOTOMOBİL ALEV ALDI
Sonraki İçerik9 YILDIR MAAŞLARI GÜNÜNDEN ÖNCE YATIRIYOR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz