Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası’nın çiçeği burnunda yönetiminin seçimler sonrası ilk icraatı aidatlara zam yapmak oldu. Kış gününde faturalarla boğuşan esnaf, zam kararına tepki gösterdi.
Kasım ayında yapılan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri sonrası başkanlığa seçilen İlhan Ambarkütükoğlu ve yönetiminin ilk işi, personel aldıklarını gerekçe göstererek üye aidatlarına zam yapma kararı aldı. Önceki gün meclise getirilen karar, bazı meclis üyelerinin çekimser oyuna rağmen kabul edildi.
Zam kararının ardından ‘Yönetimin ticaret ve sanayi odasını değil, şehrin ticaret ve sanayisini kalkındırmasını bekliyoruz” diyen vatandaşlar,  bu zammın esnafa yük bindirmekten başka bir şeye yaramadığını belirterek zamma tepki gösterdi.
Ticaret ve Sanayi Odası’nın elemana neden ihtiyaç duyduğunu söyleyen bazı meclis üyeleri de, bu personelin neye göre seçildiğini, alımının nasıl yapıldığını, ilan verdi mi? Verildiyse kaç kişi müracaat ettiğini sordu.
4 yıldır üye aidatlarına zam yapılmadığını söyleyen meclis üyeleri, “Daha şurada göreve başlayalı 2 ay oldu ama sizin ilk icraatınız zam yapmak oldu. Siz TSO üyelerini ne yerine koyuyorsunuz? diye sordu.
Sponsor
MuhabirSerkan Şansever
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikHANİ BİRDİK? HANİ BERABERDİK? BU AYRIMCILIK NİYE ?
Sonraki İçerikNEYİ SAKLIYORSUNUZ, NEDEN KORKUYORSUNUZ ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz