Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde başkan adayı olup, kendi grubundan meclise giren Alaattin Akel, kendisi ile ilgili yapılan açıklamaya sert bir cevap verdi.
Askı sürecinden tutun, üye silmeye kadar seçim süreci boyunca birçok usulsüzlük yapıldığını söyleyen Akel, bu yapılan usulsüzlükleri kanıtladıklarını ve gerekli merciler tarafından da onandığını söyledi.
Nitekim, 30 Ekim 2022 Pazar günü yapılan Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası meslek komitesi organ seçimlerinde, 12 meslek grubundan 24 arkadaşımız meclis üyesi olarak seçilmiştir diyen Akel, “Bu seçilenler arasında, seçime 2. gruptan giren başkan adayı Behiç Akkaş kendi gurubundan çıkamayarak, meclise girememiştir” dedi.
İlk seçimde olduğu gibi bu Pazar yapılan TSO yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve disiplin kurulu üyeleri seçimlerinde de birçok usulsüzlük yapıldığını söyleyen Akel, Akkaş’ın bir hafta boyunca üyelerin takip ettirdiğini, seçim günü dahil, orada olmaması gerekirken, üyelere sen bir yere çıkma, oyunu kullan bir yere ayrılma gibi baskı uyguladığını söyledi. Sen kim oluyorsun da milletin içerisinde meclis üyelerine sen çık, sen bekle hadsizliğinde bulunarak rencide ediyorsun. Bunların hepsi kamera kayıtlarında mevcut” dedi.
Sayın Akkaş, arkandaki siyasi güce güveniyorsun bunu biliyoruz ama sende şunu bil, hile ile siyaset ile Sungurlu TSO’ya başkan olamayacaksın diyen Akel, “Bu seçim sana haddinin de yerini de bildirmiştir. Öyle ya da böyle Sungurlu TSO yeni başkanını seçmiştir. Bu şekilde yaparak seçilen başkanı küçük düşürüyorsun. Ben Sungurlu TSO’ya başkan seçilen İlhan Ambarkütükoğlu başta olmak üzere, yönetim ve denetim kuruluna seçilen arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. Her ne kadar 5-6 ay sonra Sungurlu TSO’ya tekrar başkan olacağını sanıyorsan da, 24 meclis üyesi arkadaşımız onurlu bir duruş sergileyerek, senin bu ayak oyunlarına alet olmayacağına inancım tamdır” ifadelerini kullandı.
Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikSEÇİMİN ARDINDAN…
Sonraki İçerikTSO MECLİS ÜYELERİNDEN ORTAK AÇIKLAMA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz