İş Adamı Abdullah Karaman İYİ Parti’den Aday Adaylığını açıkladı. İYİ Parti Çorum İl Başkanlığında gerçekleştirilen basın toplantısına İYİ Parti İl Başkanı Erkan Yıldız, Merkez İlçe Başkanı Orhan Odabaş ve çok sayıda partili katıldı. Toplantıda açıklamalarda bulunan Karaman; ‘’Ya şahsım Hükümeti’ni tercih edeceğiz ya parlamenter sistemi tercih edeceğiz. Çorumlu hemşerilerim üzülmesin, ülkemiz için Çorum için umutlarımız var hayallerimiz var bunu gerçekleştirecek heyecanımız ve vizyonumuz var işte bu duygularla karşınızdayım bu duygularla İYİ parti milletvekili Aday Adayıyım’’ dedi.

İYİ Parti Çorum Milletvekili Aday Adayı Abdullah Karaman açıklamasında; ‘’Cumhuriyetin 100. yılında 100 yıllık tarihimizin en önemli seçimine girmek üzereyiz.14 Mayıs seçimleri ile sadece beş yıllığına bizi idare edecek kadroları seçmeyeceğiz aynı zamanda bir tercihler seçim olacak. Ya şahsım Hükümeti’ni tercih edeceğiz ya parlamenter sistemi tercih edeceğiz. Ya tam bağımsız mahkemelerimiz olacak ya da çay toplayan yargıçlarımız. Ya yandaşların saltanatını tercih edip sözde “beka dan yana olacağız. Ya umutları tükenmiş ülkesini terk etmeye çalışan milyonlarca genç beyini tercih edip zekadan yana olacağız. Ya ay sonunu nasıl getireceğini bilemeyen emekliyi memuru işçiyi ,siftah etmeden kepenk kapatan esnafı, traktörünü mazot koyamayan çiftçiyi tercih edeceğiz ya da lüks makam araçlarında pudra şekeri çeken danışmanları tercih edeceğiz. Ya Ülkücüyü torbacıya öldürten güruha seyirci kalacağız, torbacıdan yana olacağız, Yeziti tercih edeceğiz, ya Sinandan yana olup yiğidi tercih edeceğiz. Ensarı muhaciri yok bunun düzensiz göç bir işgaldir. Ya öz vatanında mülteci olacaksın ya tam bağımsız var olacaksın. Ya umutlarımız enkaz altında kalacak depremzede olacağız. Ya İYİ PARTİ ile doğan güneşin altında birlikte var olup Tarih yazacağız.

ÇORUM ‘’HAVAALANINDAN, DEMİRYOLUNDAN MAHRUM KALMIŞ’’

20 yıldır milletin umutlarını törpüleyen bu iktidar Türkiye ile birlikte maalesef Çorumu’da bir karanlığa hapsetmiştir. Köylerimiz boşalmış tarım hayvancılık bitmiştir.2002 yılında bir ton buğday sattığında iki ton gübre alan çiftçimiz maalesef bugün geldiği noktada bir ton buğday sattığında 250 kg gübre alabilecek duruma gelmiştir. Artan girdi maliyetleriyle çiftçi tarlasına gübre atamaz traktörüne mazot koyamaz tarlasına işleyemez hayvanını besleyemez hale gelmiştir. Çevre illerle benzer yatırımları alamayan Çorum demir yolundan hızlı trenden mahrum kalmış. Havaalanı inşaatı çürümeye terk edilmiş, Yozgat’a Tokat’a havaalanı müjdesi verilirken Merzifon havaalanına Çorum ismi bile layık görülmemiştir. Dolayısıyla 2022 ihracat geliri 1 milyar dolar olan Çorum’un bu başarısı şahsım hükümeti döneminde cezasız kalmamıştır.

Çorumlu hemşerilerim üzülmesin İktidarımız yorgun olsa da Cumhuriyetimizin 100. yılında İYİ PARTİ ile umutlarımız 18 yaşında. Ülkemiz için Çorum için umutlarımız var hayallerimiz var bunu gerçekleştirecek heyecanımız ve vizyonumuz var işte bu duygularla karşınızdayım bu duygularla İYİ parti milletvekili Aday Adayıyım’’ dedi.

Sponsor
MuhabirSerkan Şansever
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikİLK TERAVİH NAMAZINDA CAMİLER DOLDU
Sonraki İçerikKONTROLDEN ÇIKTI, ORTA REFÜJE DALDI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz