Çorum İl Seçim Kurulu, Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda aidatlarını ödediği halde askıdan indirilen üyelerin isimlerinin tekrar askı listelerine eklenmelerine karar verdi.
 
Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda, aidatlarını ödediği halde askıdan indirilen üyelerin isimlerinin silinmesi gerekçesiyle İlçe Seçim Kuruluna başvurulduğu haberimizin ardından, mevcut TSO Başkanı bir açıklama yapmış, açıklamasında, Ticaret ve Sanayi Odası’nın üyelik koşullarını yerine getiren hiçbir üyeyi silmediklerini, tamamen algı yaratmanın derdinde olduğumuzu ve bu tür haberlerin dedikodudan ibaret olduğunu belirtmişti.
 
TSO SEÇİMLERİ 15 GÜN ERTELENMİŞTİ
15 Ekim tarihinde yapılması planlanan Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimlerinde, askı sürecinde yapılan usulsüzlük nedeniyle bazı üyeler İlçe Seçim Kurulu’na, seçim takviminin durdurulması için başvurmuş, ayrıca Cumhuriyet Savcılığına da suç duyurusunda bulunmuştu.
Yapılan başvuruları haklı bulan İlçe Seçim Kurulu, Sungurlu TSO’nun 7 Ekim, 10 Ekim ve 11 Ekim tarihlerinde tekrar askıya çıkmasına ve seçimin 30 Ekim tarihinde yapılmasına karar vermişti.
 
KENDİ GRUBUNDAKİ İKİ ÜYENİN KAYDI SİLİNDİ
7-11 Ekim tarihlerinde tekrar askıya çıkan Sungurlu TSO’da, mevcut başkanın gurubunda yer alan İlhan Bayav ve Şerafettin İpekoğlu, vergi mükellifiyetini taşıdığı ve TSO’ya aidat borcu bulunmadığı halde askıda isimlerinin bulunmadığı ve isimlerinin tekrar eklenmesi için Sungurlu İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu.
 
İL SEÇİM KURULU OYUNU BOZDU
İlçe Seçim Kurulu iki üyenin başvurusunu durumunun pasif olması gerekçesiyle reddetti. Bunun üzerine İlhan Bayav ve Şerafettin İpekoğlu Çorum İl Seçim Kuruluna başvurdu. İl Seçim Kurulu 18 Ekim tarihinde aldığı ‘KESİN KARARLA’, İlhan Bayav ve Şerafettin İpekoğlu’nun itirazını kabul ederek, İlçe Seçim Kurulu’nun aldığı kararın iptaline ve tekrar seçmen listelerine eklenmelerine karar verdi.
Sponsor
MuhabirSerkan Şansever
KaynakSungurlu'nun Sesi Gazetesi
Önceki İçerikALACAK VERECEK KAVGASI KANLI BİTTİ :1 ÖLÜ
Sonraki İçerik“BİZ HERKESİN YANINDA OLACAĞIZ”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz