Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi ve bazı meclis üyelerinin dün gerçekleştirdiği Ankara ziyareti tepkilere neden oldu. Ankara ziyaretini kendilerine haber verilmediğini söyleyen diğer meclis üyeleri, “Ayrımcılık yaparak mı Sungurlu’yu kalkındıracaksınız. Hani birdik, hani beraberdik. Hani birlikte hareket edecektir” diye sordu.
Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, meclis başkanı, yönetimi ve bazı meclis üyeleri, önceki gün Ankara’ya giderek Milli Savunma Bakan yardımcısı hemşehrimiz Muhsin Dere ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.
Bir gün önce meclis toplantısı olduğunu ve toplantıda Ankara’ya gidileceğinden hiç bahsedilmediğini söyleyen bazı meclis üyeleri, tepkilerini dile getirdi.
Birlikten, beraberlikten dem vuranların aksi hareket ettiğini savunan meclis üyeleri, “Sungurlu Ticaret Odası yönetim kurulu başkanı ve meclis başkanı diye geçinen, kendi aklıyla hareket kabiliyeti olmayan kişiler, sayın Bakan yardımcımız Muhsin Dere beyi ziyarete gidiyorlar. Ne hikmetse dün meclis toplantısı vardı. Orada açıklama yapıp, bakanımızı ziyarete gideceklerini haber bile etmiyorlar. 14 meclis üyesinin haberi yok, ama ne hikmetse meclis ile alakası olmayan, seçimi kaybetmiş biri başköşede. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” dedi.
Dışarıdan kumanda ile hareket eden başkanların, bunu ayırt etmesinin güç olduğunu söyleyen meclis üyeleri, “Esnafın oyu ile seçilmiş diğer meclis üyelerine neden haber vermiyorsunuz?’  Bu hem esnafa, hem de onların seçtiği meclis üyelerine yapılan saygısızlık. Ama siz aklınızı kiraya vermişsiniz, bunu anlayamazsınız. Bir daha sakın birlik ve beraberlikten bahsetmeyin”
 
İŞ BULMA KURUMU MUSUNUZ?
Her yerde bakan yardımcısının talimatıyla Sungurlu TSO’nun iş bulma kurumu gibi hareket ettiği söylentileri geziyor diyen meclis üyeleri, “Sungurlu TSO, iş bulma kurumu mu da CV topluyor. Bu konuda sayın bakan yardımcısından cevap bekliyoruz. Odanın görevlerinin arasında İş-Kur gibi çalışma yapamayacağı kanunla sabittir.  Şahıslara ait olan fabrikalar, çalıştıracakları elemanları bırakın kendileri bulsun. Ucuz siyaseti kabul etmiyoruz. Siyaset yapacağız diye, gençleri umutlandırıp hayalleriyle oynamayın” ifadelerini kullandılar.
Sponsor
MuhabirSerkan Şansever
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikTEKLİ EKMEK DÖNEMİ SONA ERDİ
Sonraki İçerikİLK İCRAATLARI ZAM OLDU!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz