Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası’nın işçi bulma kurumu gibi hareket ettiğini söyleyen Meclis üyeleri ortak bir açıklama yaparak, yönetim kurulu başkanı ve üyelerine tepki gösterdi.
 
İşsizliğin tavan yaptığı Sungurlu’da, gençlerin iş bulmak için torpil aramak zorunda kaldıklarını ve Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası’ndan medet umduğunu söyleyen Meclis üyeleri, işçi bulma kurumu gibi hareket eden ve CV toplayan Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanı ve üyelerinin gençlerin umutları ve hayalleriyle oynadığını ifade ettiler.
 
İşçi alımının, öncelikle İş-Kur aracılığı ile daha sonra da OSB’de yapımı devam eden fabrikaların ofisleri aracılığı ile yapıldığını söyleyen meclis üyeleri, “Sungurlu TSO’nun bu hareketi, Sungurlu’nun kaderini değiştiren, gençlere umut olan sayın Bakan yardımcımız Muhsin Dere’yi de meşgul edip, sıkıntıya sokmaktadır. Odanın görevlerinin arasında İş-Kur gibi çalışmaya yapamayacağı kanunla sabittir. Yeni seçilen Meclis üyeleri olarak, odamızın böyle bir işin içinde olmasına ve gençlerimizin duygularıyla oynamasına karşıyız.” ifadelerini kullandılar.
Sponsor
MuhabirSerkan Şansever
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikSUNGURLU ESNAFI SEÇİME GİDİYOR!
Sonraki İçerikLİGİN EN İYİ İKİ TAKIMI KOZLARINI PAYLAŞACAK…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz