Sungurlu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkan vekilliği görevine, seçimi kaybettiği halde yönetime giremeyen Behiç Akkaş’ın getirilmesi tepkilere neden oldu.
Sungurlu Kaymakamlığı, Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası’ndan eski Başkanı Behiç Akkaş’ın yerine OSB Başkan vekilliği için bir isim istedi. Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi toplanarak, OSB Başkan vekilliği görevi için tekrar Behiç Akkaş’ın ismini verdi.
Bu duruma tepki gösteren Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri, “Eski köye yeni adet mi getiriyorlar? diye sordu. Bu zaman kadar OSB’yi Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanının temsil ettiğini söyleyen meclis üyeleri, Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlık görevinin iyice itibarsızlaştırıldığını ifade ettiler.
Başkan ve yönetime çağrıda bulunan meclis üyeleri, “Bu millet, kendilerini temsil etmeleri için sizlere oy verdi. Ama görüyoruz ki siz de sizi temsil etmeleri için, seçimi kaybetmiş, dışarıda kalan birini seçiyorsunuz. Bu nasıl başkanlık Sayın İlhan Ambarkütükoğlu? Davul boynunda, çomak başkasında. 24 kişilik meclisten bu görevi yapacak hiç mi kimse bulamadın? 7 kişilik yönetimin, kapasitesiz, bilgisiz kişilerden mi oluştu? Siz oraya ne için seçildiniz? Yönetimindekilerin de buna ayak uydurmasını şiddetle kınıyoruz. Koskoca Ticaret ve Sanayi Odası makamını ayakaltına alıyorsunuz. Beceremiyorsanız, yapamayacaksanız bırakın, o koltuğu boşuna işgal etmeyin” diye konuştular.
Sponsor
MuhabirHaber Merkezi
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikNEFES BORUSUNA YEMEK KAÇAN YAŞLI ADAMI POLİS MEMURU BÖYLE KURTARDI
Sonraki İçerikLİDER KAZANMAYA DEVAM EDİYOR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz