İYİ Parti Sungurlu İl Genel Meclis Üyesi Ercan Şahin, son zamanlarda ilçe merkezinde meydana gelen kazalara dikkat çekerek, “6 yıldır Sungurlu’ya EDS kurulmasını istiyoruz. Diye diye dilimizde tüğ bitti. Kurulacağı yeri bile hazır olan bir sistem için hiç bir adım atılmıyor. Sungurlu üvey evlat muamelesi görmeye devam ediyor” diye konuştu.
 
“SUNGURLU ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRMEYE DEVAM EDİYOR”
Sungurlu’nun ağzına bir parmak bal çalmak için ortalama hız tespit sistemini kurduklarını söyleyen Şahin, “Kurdukları sistem, yaptık mı yaptık sistemi. Ama bu sistem, ceza kesmekten başka hiçbir şeye yaramıyor” dedi. Kırıkkale’de, Balışeyh’de ve Delice’de EDS olduğunu söyleyen Şahin, Sungurlu’nun bu sistemi 6 yıldır istediğini, Sungurlu’ya kurulmasını istemeyen zihniyetin, Çorum’a bir günde EDS’yi kurabildiğini ifade etti.
 
EDS sayesinde şehir geçişlerinde kaza neredeyse olmuyor denecek kadar az diyen Şahin, “Sungurlu’da en çok kaza şehir geçişinde yani kavşaklarda meydana geliyor. Bu yüzden de ortalama hız tespit sistemi vatandaşın canını acıtmaktan başka hiçbir şeye yaramıyor” dedi.
 
Sungurlu Belediyesi’ne sırf para gelecek diye EDS’nin kurulmadığını söyleyen Şahin, “Yolun bu tarafında yaşayan binlerce kişi her gün bu yoldan geçerek şehir merkezine geliyor. Birçok kişi bu yolda karşıdan karşıya geçerken hayatını kaybetti. Bu tür kazaların daha faza yaşanmaması, daha fazla kişinin canının yanmaması için EDS’nin kurulmasını istiyoruz. Buradan sayın Valimize ve Emniyet Müdürümüze sesleniyorum. Daha fazla Sungurlu’yu oyalamayın . Daha önce onayladığınız ve daha sonra rafa kaldırdığınız bu sistem, Sungurlu için bir elzemdir” ifadelerini kullandı.
Sponsor
MuhabirSerkan Şansever
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikMEVSİMİN İLK KAR YAĞIŞI
Sonraki İçerikŞAMPİYON SPORCUDAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz