Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu olan Milli Güreşçimiz Taha Akgül, hocası olan Sungurlulu hemşehrimiz Abdullah Çakmar’a sahip çıkarken, federasyona da sitem etti.
Dünya Şampiyonluğunu 3. kez kazanan Milli Güreşçimiz Taha Akgül, final müsabakası sonrası yaptığı açıklamada, “Hocam Abdullah Çakmar her zaman benim abimdir, büyüğümdür.Federasyonumuz bu anlama bizi zor günler yaşattı.Hocam Abdullah Çakmar’ın resmi görevinin olmadığını, benim performansım artsın diye geldiğini söylediler. Yakıştıramadık. Hocam benim abimdir ve 12 yıldır yanımdadır. Biz bütün şampiyonluklarımızı beraber yaşadık. 12 yıl A Milli Takım antrenörlüğü yapmış bir insan, ne demek resmi olarak gelmemiştir. Bu adam Milli takım antrenörüdür. Bakanımızın takdiri ile gelmiştir. Bizim moralimizi bozmak adına işler yapılıyor. Bu şampiyonluğumu sindiremeyenler oldu. Allah biliyor inanın bu şampiyonada bir yalnızdık. Milletimizin duası ile kazandık. Bu şampiyonluğumu milletimize armağan ediyorum” ifadelerini kullandı.

TAHA AKGÜL ALLAH’IN ASLANIDIR
11 yıldır Taha ile beraber olduklarını söyleyen Milli Takım Antrenörü hemşeherimiz Abdullah Çakmar, “9 Avrupa, 3 Dünya ve 1 Olimpiyat Şampiyonluğu. 11 yıldır zirvede kalmak gerçekten çok kolay değil. Ben bu anlamda Taha’ya teşekkür ediyorum. Kendisi Allah’ın aslanıdır. Bu kadar şampiyonluğu elde edip, efsane olmak gerçekten anlatılacak şey değil. Türk İslam Dünyası’nın yüzünü bir kez daha güldürdüğü için kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.
Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikALAATTİN AKEL ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Sonraki İçerikTIR SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİLE ÇARPTI: 4 YARALI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz