Sungurlu Kaymakamlığı tarafından başlatılan Devlet-Vatandaş işbirliğiyle Şehit Babasının evi yenilendi.

Sungurlu Kaymakamı Fatih Görmüş’ün, Kaledere Köyünde yaşayan şehit ailelerine yaptığı ziyaret esnasında, şehit babası Hikmet Körkem’in evinin yeniden yapılması gerektiğinin tespit edilmesi üzerine, Sungurlu Kaymakamlığı, devlet-vatandaş işbirliği kampanyası çerçevesince şehit ailesinin evi yeniden yapılarak 16 Eylül tarihinde şehit ailesine teslim edildi.

Sungurlu Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “Şehit ailemizin yenilenen bu evi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızca gönderilen ödenek, Sungurlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tahsis edilen ödenek ve hayırsever vatandaşlarımız tarafından sağlanan ayni ve nakdi yardımlarla tamamlanmıştır.

Bu bağlamda, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’mıza, Sungurlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na, Sungurlu Belediye Başkanlığı’na, ARCA Savunma Sanayi Tic. Ltd. Şti.’ne, MİTE Savunma Sanayi ve Tic. A.Ş.’ne, SUNKA Kağıtçılık San. ve Tic. A.Ş.’ne, Habip Bekmezci’ye, Nazım Bekmezci’ye, Hüseyin Bekmezci’ye, Ferit Erdil’e, Türkiye Diyanet Vakfı Sungurlu Şubesi’ne, Haydar Ali Öztaş’a, Uyanıkerler Gıda Nak. Güb. Teks. Çorap San. Tic. Ltd. Şti.’ne, Sungurlu Ticaret Borsası Başkanlığı’na, Önder Ocaklı’ya, Ahmet Evliyaoğlu’na, Haydar Özeren’e, Osman Yelmen’e, Sungurlu Ticaret Odası Başkanlığı’na, Sungurlu Ziraat Odası Başkanlığı’na, Yusuf Ocaklı’ya, Mehmet Ergül’e, Atik Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti.’ne, Zeki Özgür’e, Mustafa Kırmaz’a teşekkürlerimizi sunarız.

Son olarak, şehit ailemizin evinin yıkılıp yenisinin yapılması sürecinde, imar, proje ve inşaat çalışmalarını bizzat takip eden Sungurlu İlçe Özel İdare Müdürü Ahmet Haşim Özsaray’a, Sungurlu İlçe Özel İdare personeli Özcan Günindi’ye ve Sungurlu Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü personeli Meral Yelmenoğlu’na çok teşekkür ederiz.

Yeni evlerinin şehit babamız Hikmet Körkem amcamıza ve ailesine hayırlı olmasını dileriz” ifadeleri kullanıldı.

Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikTIR SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİLE ÇARPTI: 4 YARALI
Sonraki İçerikSEÇİM TARİHİ İPTAL EDİLDİ, TSO TEKRAR ASKIYA ÇIKACAK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz