29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sungurlu’da düzenlenen programla kutlandı.

Şehir Stadyumunda saat 11.00’de başlayan törende Kaymakam Fatih Görmüş, Refik Kaymakam Mücahit Aydoğdu ve Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Törende daha sonra Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Kaymakam Fatih Görmüş törende yaptığı konuşmasında; “Bugün burada Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıldönümünü kutlamak amacıyla toplanmış bulunmaktayız. 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkara milli mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de Türk Milleti karakterine, adetlerine en uygun olarak idare şekli Cumhuriyet İdaresidir diyerek ilan ettiği Cumhuriyet Türk Milletine bırakılmış, en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Cumhuriyetin ilanı milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyet birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğimizde olmaz denilen şeyi başardığımızın ispatıdır. Cumhuriyetin sağladığı barış ve huzur ortamı sayesinde ülkemizin her alanda önemli atılımlar gerçekleştirerek dünyada saygın bir devlet hal ine gelmiştir. Cumhuriyeti ayakta tutan yegane kuvvet milletin kendisidir. Milletimiz Cumhuriyeti benimsemiş ve bütün değerlerine sımsıkı sarılmıştır. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ilkesi devletimizin temelini oluşturmaktadır. Bu duygu ve düşüncülerle Cumhuriyetimizin 98. Yılını bir kez daha kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Kaymakam Fatih Görmüş’ün konuşmasının ardından tören Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle düzenlenen voleybol, şiir ve kompozisyon yarışlarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Şiirlerin okunmasıyla devam eden programda, oratoryo, halk oyunları gösterisi izleyiciler tarafından beğeniyle izlendi. Tören geçit töreni ile sona erdi.

Törene Kaymakam Fatih Görmüş, Refik Kaymakam Mücahit Aydoğdu, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sponsor
MuhabirTuncay ÇATAL
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikSUNGURLU’DA DEVECİ ARMUDU HASADI
Sonraki İçerikEFELER İLK GALİBİYETİNİ ALDI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz