Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, elektrik, doğalgaz, benzin, mazot, temel gıdalara indirim gelse de bizde davul zurna ile oynasak” ifadelerini kullandı.

Gıda ve akaryakıt başta olmak üzere birçok alanda döviz kurları bahane edilerek hızlı bir şekilde zam yapanların aynı şekilde indirim yapmaları gerektiğini söyleyen Başkan Abdulkadir Şahiner, “3 ay önce dolar 8,5’dan 18.5’a çıktı. Dolar yükselince sesini çıkartmayanlar, dolar 18.5’dan 11.5’a düşünce davul zurnalarla halay çekti” dedi.

Şahiner, “Marketlerde hangi ürünlerin fiyatlarında düşüş oldu, cebimize ne girdi. Hayatında parayla, pulla, dolarla hiç işi olmayan güdümlü, sorumsuz bazı insanlar market fiyatlarına bakmadan halay çekiyor. Peki bu dolar yükselirken neden tepkisi kaldınız” dedi.

MİLLETİN AKLIYLA DALGA MI GEÇİYORSUNUZ ?

Bizim ülkemizde, doların her yükseldiğinde bunu bahane ederek A’dan Z’ye her şeye zam yapanlar, dolar düşerken dış güçlerin etkisiyle mi zamları geri çekmediler diyen Şahiner, “Benzin, LPG ve Mazot’a indirim geldi, ‘Müjde’si verirken, zamları pompaya anında yansıtanlar, bu müjdeyi neden ÖTV’yi öne sürerek indirim olarak yansıtmadılar. Bu millet bir gün sizin karşınızı geçip halay çekecek, lokum dağıtacak” diye konuştu. Şahiner, “Ben markete girdiğimde çocuk mamalarının üzerinde ki kilitlerinin kaldırıldığını gördüğümde, çocuk bezlerinin fiyatlarının yarı yarıya düştüğünü gördüğümde, bir çuval unun 150 TL’lere düştüğü gördüğümde Dolar ve Euro’nun ateşinin düştüğünü ancak o zaman düşünürüm. Bu indirimler olmayacaksa kurduğunuz dolar oyunun altında kalacaksınız” ifadelerini kullandı.

Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikLİDER, KENDİ EVİNDE ETİ LİSESİ’Nİ AĞIRLAYACAK
Sonraki İçerikEFELER ANKARA’DA KAYIP: 0-3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz