Çorum’un 9 ilçesini kapsayan devlet yatırım ve teşviklerinden öncelikli yararlanacak ilçeler arasında Sungurlu’nun yer almamasının tepkileri sürüyor. İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Ercan Şahin, “Bir gün bunun hesabını vereceksiniz” dedi.

Şahin, Cumhurbaşkanlığı kararıyla Bayat, Kargı, Laçin, Dodurga, Oğuzlar, Uğurludağ, Mecitözü, Boğazkale, Ortaköy ilçeleri ülkenin topyekûn kalkınması amacına hizmet etmek maksadıyla devlet yatırım ve teşviklerinden ayrıcalıklı ve öncelikli yararlanacak ilçeler arasında yerini alırken, Sungurlu’nun bu teşviklerden yararlanmasına tepki gösterdi.

Teşvik alamayan ilçeler Çorum’a düşman mı ki sizler ayrım yapıyorsunuz? diyen Şahin, “Padişahım çok yaşa diyen siyasiler; Yıllardır bu insanlar iş, aş diye diye dilinde tüy bitti. Bu memlekete yapılan yada yapılacak yatırımlardan muhalefet mi faydalanacak, yoksa başka memleketin insanları mı?

Yıllardır Organize Sanayi Bölgesi’nin derecesi yükseltin, iş, aş gelsin diye diye dilimizde tüy bitti diyen Şahin, “Yatırım alacak Çorum’u, Çorum yapacak ilçeler, neden bu teşviklerden yararlanamaz? Neden ötelenir? Sayın vekiller, ilçelerin kaderiyle oynayanlar elbet bir gün bunların hesabını verecektir” ifadelerini kullandı.

Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikSUNGURLU İLE ALIP VEREMEDİĞİNİZ NEDİR ?”
Sonraki İçerikTEŞVİKLER YAĞARKEN, SİZ ŞEMSİYE Mİ AÇTINIZ ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz