Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Alaattin Akel, mevcut Sungurlu TSO Başkanı Behiç Akkaş’ın açıklamalarına cevap vererek, “TSO binasından tut, oturduğun koltuğa kadar biz aldık. Sen makam aracını değiştirmekten, başkasının pişirdiğini yemekten başka ne yaptın?” diye sordu.

HANİ OYUN FALAN YOKTU?

Başkan Adayı Akel, Sungurlu TSO’da oyun falan yok diye açıklama yapan Akkaş’a, “Biz, askı sürecinde usulsüzlük yapıldı diyerek İlçe seçim kuruluna başvurduk. İlçe Seçim Kurulu neden bizim başvurumuzu kabul etti ve seçim tarihini iptal etti. Gittin İl seçim kurulu itiraz ettin. İl seçim kurulu neden başvurunu reddetti. Hani oyun falan yoktu?” diye sordu.

8 yıl yönetim kurulu, 4 yıl da başkanlığım süresince ne yaptın? diye sormuşsun; “1999 yılında Sungurlu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kuruldu ve Abdulkadir Şahiner Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanıydı. Biz, her türlü desteği verdik ve 5 bin dönünüm üzerine Sungurlu OSB kuruldu. 5 bin dönüm kurduğumuzda o zamanlar deli misiniz diyorlardı. Altyapısı 2002 yılında yine bizim dönemimizde yapıldı. OSB’nin suyu benim başkanlığımda Belediye ve Özel idareye bağlatıldı” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası binası 25 metrekareydi diyen Akel, “600 metrekare bir yer benim kefilliğim sayesinde alındı ve adına yakışır bir bina kazandırdık. Oturduğun koltuk ve masa dahil her şey biz ve yönetimindeki arkadaşların parasıyla alındı. İsteyen bu binanın nasıl alındığını, binayı satan Rasim Çuhacı’dan öğrenebilir.” diye konuştu.

BEN SUNGURLU’NUN ADAYIYIM

Benim memuriyet hayatımı da, ticaretim hayatımı herkes bilir. Herkes beni iyi tanıyor diyen Akel, “Ben kimsenin adayı falan değilim. Ben Sungurlu’nun adayıyım. Ben Sungurlu’da ayrışmayı bitirmek, birlik ve beraberliği pekiştirmek, odanın siyaset ve birileriyle çekişme yeri olmadığını kanıtlamak için bu yola çıktım. Bu duyguları odaya yerleştirdikten sonra elbette gençlere odamız yönetimini seve seve devredeceğim” dedi.

GELEN YATIRIMLARI KİMSE KENDİNE MAL ETMEYE ÇALIŞMASIN

Behiç Akkaş’a; 4 yıl sende mecliste yer aldın. Madem o kadar projen vardı. Sundun da geri mi çevirdik? diye soran Akel, “Sungurlu’ya gelen bütün yatırımların Milli Savunma Bakan Yardımcımız Sayın Muhsin Dere’nin gayretlere ile geldiğini herkes gibi bizde biliyoruz ve takdir ediyoruz. Kimse bunu kendine mal etmeye çalışmasın. Sayın Bakanımıza bir kez daha Sungurlu adına teşekkürlerimi ve şükranlarımı arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikANKARA YOLUNDA KAZA : 3 YARALI
Sonraki İçerikHUSUMETLİ İKİ AİLE ARASINDA SİLAHLI KAVGA: 1’İ KADIN 2 YARALI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz