Yaptığı çalışmalarla örnek olan Sungurlu’ya bağlı Arifegazili Köyü Muhtarı Şükrü Yadigar, köyünün tekrar belde statüsü kazandırmak için girişimlerde bulunmaya başladı. Dışarda yaşayan tüm Arifegazililere çağrıda bulunan Muhtar, “Nüfusu tekrar 2 bine tamamlayın, geri kalan işlemleri yürütmek boynumun borcudur” dedi.

2014 yılında Arifegazili Köyü’nün belde statüsünü kaybederek köye dönüştüğünü söyleyen Muhtar Yadigar, “Şuan tekrar bizim gibi köye dönüşüp de, belde statüsüne kavuşan, emsal teşkil eden yerler var. Hatta geçtiğimiz haftalarda belde statüsüne kavuşan Çankırı’ya bağlı Orta ilçesi Dodurga köyü belde statüsüne kavuştu. Onlarda bizim gibi belde statüsünü kaybederek köye dönüşmüştü. Tekrar nüfuslarını tamamlayarak, mahkemeye müracaat edip, verilmiş hakkın tekrar alınamayacağı konusunda mahkeme nihai karar vererek, Yüksek Seçim Kuruluna müracaat etti ve Yüksek Seçim Kurulu da seçim kararı aldı. Buna nazaran geçtiğimiz hafta seçimleri yaparak belde statüsüne tekrar kavuştular” dedi.

Bizde Arifegazili olarak tekrar belde statüsüne kavuşmak için girişimlerde bulunma kararı aldık ve buradan, dışarıda yaşayan tüm Arifegazililere çağrıda bulunuyorum diyen Muhtar Yadigar, “Bunun için öncelikle siz değerli Arifegazililerin ikametgahlarını Arifegazili’ye aldırması gerekiyor. 2 bin nüfusu tamamlamak istiyoruz” dedi.

Gelin hep birlikte el ele vererek bu imkanı değerlendirelim diyen Muhtar Yadigar, “Aralık ayı sonuna kadar tüm hemşehrilerimi, ikametgahlarını Arifegazili’ye aldırmalarını istiyorum. 1 Ocak itibariyle TUİK raporunda 2 bin üzerinde nüfusumuz görükürse, bende Arifegazili Muhtarı olarak sizlere şu sözü veriyorum. Beldelik mücadelesi konusunda elimden gelen ne varsa yapmaya hazırım” ifadelerini kullandı.

Sponsor
MuhabirSerkan ŞANSEVER
KaynakSungurlu'nun Sesi
Önceki İçerikİYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI AV. TEKERCİOĞLU’NDAN TEPKİ!
Sonraki İçerikOTOMOBİL İLE TRAKTÖR ÇARPIŞTI : 6 YARALI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz