ÇOCUKLUĞUMUZUN FOTOĞRAFÇISI ‘FOTO ZAMAN’

Sungurlu’da yaşayan 75 yaşındaki Şakir Kırmızıoğlu, ortaokul çağlarında eline aldığı fotoğraf makinesinin deklanşörüne 59 yıldır tutkuyla basıyor.

1946 yılında ilçede fotoğrafçılık işine başlayan babası Arif Kırmızıoğlu’nun yanına, 1964 yılında ortaokulu bitirdikten sonra giren ve o günden buyana 59 yıldır sektörün içerisinde yer alan Şakir Kırmızıoğlu, gelişen teknolojiye ve ilerleyen yaşına rağmen mesleğini sürdürüyor.

Hayatımızı bu işe verdik ve bu işten her şeyimizi kazandık diyen Kırmızıoğlu, 3 çocuğu olduğunu ve 2 oğlunun da halen bu mesleği yaptığını ifade etti.

Mesleğe başladığı ilk zamanlarda para kazanma aracı olarak gördüğü fotoğrafçılığı, kısa bir süre sonra aşka dönüştüğünü söyleyen Kırmızıoğlu, fotoğrafçılığa ilk başladığı zamanlarda mesleğini çok önemsemediğini, zaman geçtikçe düşüncelerinin çok farklı boyutlara ulaştığını söyledi.

Zamanla fotoğrafın hayatının merkezi haline geldiğini anlatan Kırmızıoğlu, “Bir güzelliği yakalayıp tarihe bir belge olarak bırakmak benim için büyük mutluluk. Bunun için fotoğrafçılığa daha farklı bir gözle bakmaya başladım. İşimi yaparken çok zevk alıyorum” dedi.

Bir mesleği sevmiyorsanız ondan verim alma şansınız yok diyen Kırmızıoğlu, “Hangi mesleği seçerseniz seçin seveceksiniz. Bu duygu doğrultusunda güzellikleri çekmesini seviyorum.” diye konuştu.

Kendisinin de 1992 yılından itibaren dede mesleği fotoğrafçılığı sürdürdüğünü söyleyen Şakir Kırmızıoğlu’nun büyük oğlu Kaan Kırmızıoğlu’da liseyi bitirdikten sonra bu işe başladığını ve 31 yıldır bu mesleği icra ettiğini ifade etti. Şakir Kırmızıoğlu’nun küçük oğlu Hakan Kırmızıoğlu ise 1996 yılında babasının yanında işe başladığını, 27 yıldır bu mesleği yaptığını ifade etti.

Sponsor
MuhabirSerkan Şansever
KaynakSungurlu'nun Sesi Gazetesi
Önceki İçerik44 YILDIR SAAT TAMİR EDİYOR
Sonraki İçerikOTOMOBİL ALEV ALDI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz