Çorum’da Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında 14 Mayıs seçimlerine giren Millet İttifakı, milletvekili adaylarının netleşmesinin ardından coşkulu bir törenle adaylarını tanıttı.

Kamuoyunu bilgilendirme ve seçim startı veriliş toplantısına milletvekili adayları; Mehmet Tahtasız, Bekir Özsaçmacı, Burçin Solmaz Polat ve Seyit Ahmet Güher katılırken, Millet İttifakını oluşturan 6 siyasi partinin il ve merkez ilçe başkanları da toplantıda hazır bulundu.

Millet İttifakı’nın adayları ve yöneticileri, Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu göreve seçtirmeye, parlamentoda çoğunluğu almaya, Çorum’un geleceği, halkın mutluluğu için gece-gündüz çalışmaya söz verdi.

GENİŞ KATILIMLI, COŞKULU TOPLANTI

CHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya; CHP İl Başkanı Ümit Er, İYİ Parti İl Başkanı Erkan Yıldız, DEVA Partisi İl Başkanı İsmail Hüsamettin Öztürk, Gelecek Partisi İl Başkanı İsmail Barış Coşgunsu, Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Cıdık ve Demokrat Parti İl Başkanı Ahmet Damar’ın yanı sıra; Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, 6 siyasi partinin merkez ilçe başkanları, il ve merkez ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları ile partililer katıldı.

“HAKKI, HUKUKU BİRLİKTE TESİS EDECEĞİZ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Ümit Er, Millet İttifakı olarak Çorum’da CHP çatısı altında güçbirliği yaparak seçimlere katılma kararı aldıklarını bildirerek, “ortak Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı yaparak, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş yapmak için Çorum’dan milletvekili adaylarımızı parlamentoya göndereceğiz. Mutabakat metninde 9 ana başlık altında 2400’e yakın çözüm önerimizi birlikte hayata geçireceğiz. Ülkemizde kamplaştırmayı, ötekileştirmeyi, birlikte yok edeceğiz. Hakkı, hukuku birlikte tesis edeceğiz. Birlikte üretip, birlikte bölüşeceğiz. 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, Millet İttifakı’nın iktidarında hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Erkan Yıldız ise “hep birlikte Çorum’u yeniden inşa etmek için yola çıktık. Hep birlikte başaracağız” diye konuştu.

Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Cıdık, “hep birlikte adalet ve ahlakı tesis edeceğiz. Millet İttifakı’nın kadroları olarak adalet ve ahlakı yeniden tesis ederek çekirdek aileyi koruyucu önlemler alacağız. Başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum” ifadesini kullandı.

DEVA Partisi İl Başkanı İsmail Hüsamettin Öztürk de 14 Mayıs seçimlerinin tarihi bir önem taşıdığının altını çizerek Millet İtitfakı’nın milletvekili adaylarına başarılar diledi.

Gelecek Partisi İl Başkanı İsmail Barış Coşgunsu ise Millet İttifakı’nın milletvekili adaylarına seçimi kazandırabilmek için tüm güçleriyle çalışacaklarını bildirerek, birleşe birleşe kazanacaklarını vurguladı.

Demokrat Parti İl Başkanı Ahmet Damar da 14 Mayıs seçilerini Kurtuluş Savaşına benzeterek, bu mücadeleyi hep birlikte omuz omuza kazanacaklarını kaydetti.

“14 MAYIS’TA TÜRKİYE KAZANACAK”

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Milletvekili adaylarımızın; ülkemiz, ilimiz ve ittifakımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum. 14 Mayıs’ta Türkiye kazanacak” diye konuştu.

Millet İttifakı’nın yöneticileri, adayları hakkında söylenmedik, atılmadık iftira kalmadığını anlatan Şahiner, “bizler abdestimizden eminiz. Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyeti de ilelebet yaşatacağımıza namus, şeref sözü verdik. Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Birlikten güç doğar. 14 Mayıs seçimlerinde tarih yazacağız. Ama şunu da unutmayalım; zafere gideceksek öncelikle Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşküne göndereceğiz. Yolsuzluk yapanlardan, kul hakkı yiyenlerden hesap soracağız” şeklinde konuştu.

Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar ise, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Kemel Kılıçdaroğlu’nun sayesinde ülkemizde her siyasi görüşten, her renkten, her ırktan insanın bir araya gelerek bir ittifak kurduğunu, bu durumun çok iyi algılanması gerektiğini belirterek, Türkiye’nin barışa, huzura, kardeşliğe ihtiyacının olduğunu söyledi. “Ekonomik kriz atlatılır, adalet sağlanır. Önemli olan barışı, huzuru sağlamaktır” diyen Aylar, Millet İttifakı’nın bir milat olduğunu anlattı. Aylar, seçimde başarı sağlamak için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesini istedi.

ADAYLAR KARARLI

Milletvekili Adayı Seyit Ahmet Güher, “Milletin sesine kulak tıkayan milletvekili adaylarına, yöneticilere halkımız sandıkta en güzel cevabı verecektir. Hepimiz taşın alına elimizi koyarak 14 Mayıs seçimlerinden zaferle çıkacağız. Karadeniz’in incisi olan Çorum, başta demiryolu, havaalanı olmak üzere hak ettiği tüm hizmetlere kavuşacaktır” dedi.

Burçin Solmaz Polat ise; “Halkımıza söz veriyoruz. Yine baharlar gelecek. Çürümüş bu saray iktidarını, Millet İttifakı bileşenleri olarak birlikte yıkacağız. Halkımız yine özgürce, barış içerisinde, birbirine düşmanlaşmadan, el ele vererek bu seçimi alacak ve iktidar olacağız. Hep birlikte çalışacağız ve baharı bu ülkeye getireceğiz” diye konuştu.

Bekir Özsaçmacı da; bundan böyle CHP çatısı altında hep birlikte mücadele edeceklerini, artık CHP’li olduklarını ifade ederek, “Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı, Meral Akşener’i ise başbakan seçtirmek boynumuzun borcu” diye konuştu.

Bekir Özsaçmacı’nın CHP rozetini ise CHP il Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Yıldız Bek ve Milletvekili Adayı Burçin Solmaz Polat taktı. Özsaçmacı, “Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz. Kılıçdaroğlu’nu seçemedikten sonra bizler milletvekili olsak neye yarar. Sadece özlük hakkı kazanmış oluruz” diyerek seçimlere kadar durmadan, dinlenmeden çalışacaklarını, Çorum halkının emrinde olduğunu söyledi.

Mehmet Tahtasız ise, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “ülkesini en çok seven, işini en iyi yapandır” sözünü hatırlatarak, görevini hakkıyla, layıkıyla yapacağına, Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı seçtirmeye, gece gündüz çalışmaya dair söz verdi.

Tahtasız, “Mutlu günler çok yakın. Hak, hukuk ve adaletten yana olan tüm Çorumluları bizlere destek vermeye çağırıyorum” diyerek, bugüne kadar kendisine destek veren ve yanında olan tüm partililere, dostlarına, eşine teşekkür etti.

Toplantının sonunda milletvekili adayları ve katılımcılar, hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sponsor
Önceki İçerikİYİ’LER SAHAYA İNDİ
Sonraki İçerikŞAMPİYON KUPASINA KAVUŞTU…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz