Yeniden Refah Partisi Sungurlu İlçe Başkanı Serkan Uzunkaya, İşsizliğin hat safhada olduğu bu dönemde siyasi görüşlerimizi bir kenara bırakıp, güzel ilçemiz için ne yapabiliriz, bunun derdine düşmemiz lazım. Bütün siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, belediye başkanı ve ilçe encümenleri, iş adamları vs. hiçbir siyasi menfaat, çıkar hesabı yapmadan, samimi bir şekilde ayda bir iki ayda bir bir araya gelip toplantılar yapıp, Sungurlu’muzun kalkınması için neler yapılabilir diye istişareler yapabiliriz” dedi.

Güzel ilçemizde zaman aleyhimize işliyor diyen Uzunkaya, “Bu gidiş nereye diye soran binlerce hemşerilerimizin sesini duyurmak adına duygularımızı ve görüşlerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Evet Türkiye’mizde ekonomik sıkıntılar olduğu herkesin malumu. Bu tür ekonomik sıkıntı en çokta Sungurlu gibi ilçeler etkilenmekte. Tabiri caizse Türkiye de rüzgar esse Sungurlu’ya kasırga olarak yansır. Neden böyle diyoruz, çünkü Sungurlu’muzda işsizlik ve geçim sıkıntısı hat safhada. Biz bu muameleyi hak etmiyoruz. Dayanılamaz ve neredeyse içinden çıkılamaz bir hal almış durumda. Tam bir kangren. Her yıl yüzlerce hemşerimiz işsizlik geçim sıkıntısı gibi sebeplerden dolayı ilçemizden göçmek zorunda kalıyor. Bu göçün doğal olarak ilçemize olumsuz yansımaları oluyor. Azalan nüfusla birlikte esnaflarımızda iş yapamaz duruma geliyor. Allah korusun ya kredi bataklığına saplanıyor, veyahut daha fazla zarar etmemek için gözü gibi koruduğu ekmek teknesini kapatmak zorunda kalıyor” dedi.

İşte böylesine önemli sebeplerden dolayı siyasi farklılıklarımızı ilçemizin kalkınması için göçü durdurmak için bir kenara bırakıp güzel ilçemiz için ne yapabiliriz bunun derdine düşmemiz lazım diyen Uzunkaya, “Mesela ilk etapta bütün siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, belediye başkanı ve ilçe encümenleri, iş adamları vs. hiçbir siyasi menfaat çıkar hesabı yapmadan samimi bir şekilde ayda bir iki ayda bir bir araya gelip toplantılar yapıp Sungurlu’muzun kalkınması için neler yapılabilir diye istişareler yapabiliriz. İstişarelerden çıkan kararların hayata geçmesi, uygulanması içinde herkes taşın altına elini değil gövdesini koyabilmeli. Rasulullah (s.a.v) efendimiz istişare edin, istişarede rahmet vardır buyuruyor. Ayrı dünya görüşlerine sahip olabiliriz. Ama bu durum ortak derdimizin Sungurlu’nun maddi ve manevi kalkınması olduğu gerçeğini değiştirmez. Ortak derdimizle dertlenip bu birlikteliği sağlayabilirsek Allah’ın izniyle Sungurlumuz da ne işsizlik kalır nede geçim sıkıntısı. En azından Sungurlumuz açısından, gençlerimiz de geleceğe güvenle bakar. Bu anlamda biz yeniden Refah Partisi Sungurlu İlçe Teşkilatı olarak bütün siyasi partileri, oda başkanlarını, iş adamlarımızı ortak derdimizle dertlenip, bir araya gelmeye, toplantılar, müzakereler, istişareler yapmaya, inisiyatif almaya davet ediyoruz. Bütün hemşerilerimi Allah’a emanet ediyor, sağlık ve afiyet içerisinde bir ömür sürmelerini Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz