Sungurlu’da karla mücadelenin gizli kahramanları olarak bilinen kaldırım küreme ekipleri, dondurucu havalarda kaldırımları temizlemek için yoğun mesai harcıyor. 

Kar yağışı ile birlikte ilk önce onlar harekete geçiyor. Sungurlu Belediyesi’nin 86 kişiden oluşan kar küreme ekibi, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte mesaiye başlıyor. Eksi 10 dereceyi bulan dondurucu soğuklara rağmen amansız bir mücadele ortaya koyan gizli kahramanlar, 24 saat boyunca ana arterdeki kaldırımları temizleyerek, vatandaşların gündelik hayatlarını kolaylaştırmak için çaba sarf ediyor. 

Sosyal medyada ‘Sungurlu Belediyesi ekipleri çalışmıyor’ paylaşımlarını gördüklerinde üzüldüklerini ifade eden belediye personelleri, ”Bizim yaptığımız çalışmalar insan gücüyle yapılıyor. Böyle şeyleri gördükçe, duydukça arkadaşlarım da bende üzülüyoruz. 50-60 cm kadar kar yağmış. Baya da yoruluyoruz, emek veriyoruz. Bunu insanlar hiç mi göremiyor? Cumartesi pazarlar dahi biz evimize gidemiyoruz” biraz da olsa insanlardan sağduyulu davranmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz