Ermenistan ile Can Azerbaycan arasında gerçekleşen 44 günlük savaşta şehit olan askerlerin anısına açılan sergi için Sungurlu’ya gelen Azerbaycanlı misafirler, Sungurlu Belediyesini ziyaret etti.

Ziyaret esnasında açıklama yapan, Azerbaycan Cumhuriyeti Uluslar Arası Araştırmalar Merkezi(TSUAM) Genel Başkanı Prof. Dr Samir Adıgözelli ;”Belediye Başkanımız Sayın Abdulkadir Şahiner nezdinde programda emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum, Sungurlu ilçemizde çok sıcak ilgi ile karşılaştık, Şehitler diyarı Sungurlu’da Azerbaycanlı şehitlerimizin resim sergisini açmak ve Belediyemizden çok samimi ilgi görmek bizleri çok mutlu etti” dedi. Belediye Başkan Vekilimiz Bahri Sezen de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,” Öz Gardaşlarımızın ziyaretlerinden çok memnun olduk, tüm Hemşehrilerimiz adına misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz, iki ülke tek devlet anlayışı ile Azerbaycanlı kardeşlerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ziyaret Belediye Başkan Vekili Bahri Sezen ve heyet başkanının günün anısına karşılıklı hediyeler vermesi ile son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz